Of Kıyıboyu Derneği üyeleri boğazda iftar açtı

Of Kıyıboyu Derneği Gençlik Kolları tarafından İstanbul’da düzenlenen iftar buluşması, Kıyıboyu Mahallesi sakinlerini boğazda bir araya getirdi.

Of Kıyıboyu Derneği üyeleri boğazda iftar açtı
banner71

Merkezi İstanbul’da bulunan Of Kıyıboyu Mahallesi üyelerinin üç yıl önce kurdukları dernekleri sayesinde gurbetteki üyeleri ile sık sık bir araya geliyorlar.

 

Kısa adı KIYIDER olan Of Kıyıboyu Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından düzenlenen iftar programı bu kez özel bir gemi ile boğaz suları üzerinde  üyelerine  Ramazan bereketi ile iftar açma fırsatı buldular.

 

Gençlik Kolları Başkanı Feyyaz Köse ve yönetim kurulu üyelerinin yaptıkları organizasyonla bir araya gelen dernek üyeleri, boğazın serin sularında dualar eşliğinde iftarlarını açtılar. 

 

200 civarında üyenin katıldığı iftar programında iftarını açan üyeler, geminin teras bölümünde  önce semazen gösterileri izlediler ardından da boğazın derinliklerinden gelen kemençenin sesi ile  horon oynadılar.

 

Gecede bir konuşma yapan Gençlik Kolları Başkanı Feyyaz Köse; “Biz Kıyıderliler olarak bu güne kadar birçok etkinlik yaptık. Üyelerimizi bu vesile ile sık sık buluşturma fırsatı bulduk. Gurbette kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak yeni nesillere aktarmak başlıca görevlerimizden biridir” dedi 

 

Derneğin kuruluşundan bu yana emeği geçen Ömer Karaca, Ali Kemal Kolenoğlu ve Gazeteci Sadullah Dervişoğlu'na desteklerinden dolayı gecenin önemine binaen plaket takdim edildi.

 

Gecede Trabzonsporlu futbolcuların imzalı bordo mavi formayı derneğe destek anlamında işadamı Aslan Karaca satın aldı.

 

Program geç saatlere kadar boğazda turlayarak son buldu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21