Of Havadis’ten Vaiz Bilgin’e ziyaret

Of Havadis Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar ile Yayın Kurulu Üyesi İzzet Keleş Of Vaizliği görevine atanan Halim Bilgin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Of Havadis’ten Vaiz Bilgin’e ziyaret

Of Vaizi Hüseyin Güven’in yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılmasıyla boşalan vaizliğe İyidere Vaizi Oflu hemşerimiz Halim Bilgin atandı.

 

Of Müftülüğü bünyesinde İmam Hatip olarak göreve başlayan ve 2014 yılında İyidere Vaizliğine atanan Bilgin, Üç yıl aradan sonra Of Müftülüğü’ne vaiz olarak geri döndü.

 

Gelen Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar, Yayın Kurulu Üyemiz İzzet Keleş ile birlikte Vaiz Bilgin’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

 

Of Müftüsü Recep Onat’ın da hazır bulunduğu ziyarette Yaşar ve Keleş’e ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Bilgin, görevlerini en iyi şekilde yerine getirmenin gayretinde olacaklarını ifade etti.

 

Bilgin Of Vaizi olarak atanmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Yaşar; “Halim hocam aynı zamanda babamın da talebesi. Hafızlık eğitimini babamdan aldı. Bu nedenle kendisinin Of Vaizi olması bizleri daha da mutlu etmiştir. Halim hocam Hafızlık ve İmam Hatiplik görevleri ile yetinmedi. Tüm İmam Hatiplerimize örnek olabilecek şekilde eğitim hayatını sürdürdü. Önce İlahiyat Ön Lisans ardından da İlahiyat Lisans programların bitirdi. Yüksek Lisans Eğitimine de devam ediyor. Kendisine başarılar ve muvaffakıyetler diliyoruz” diye konuştu.

 

Halim Bilgin Kimdir?                                                                                                                  

1976 yılında Of ilçesi, Ballıca Mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu mahallesinde okuduktan sonra Saraçlı Mahallesi Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi aldı. Ardından medrese usulü Arapça, sarf, nahiv, mani, beyan, bedi,  mantık, tefsir, hadis, kelam gibi temel İslami ilimleri okudu. 1996’da Trabzon İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1997 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı, Of Müftülüğünde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2000 yılında askerlik vazifesini yaptı. 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Bölümü Ön lisans Programını,  2009 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans Programını bitirdi. 2014 yılında Rize İyidere İlçe Vaizliği görevine atandı. 2017 yılı Kasım ayında da Of Vaizliği görevine atandı. On dokuz Mayıs Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, “Dini Danışmanlık ve Rehberlik” alanında Yüksek Lisans çalışmasına devam eden Bilgin’in “Bütün Övgüler Sana” adında yayınlanmış bir eseri bulunmaktadır. Halim Bilgin evli ve dört çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21