Of Havadis’ten Dayıoğlu Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar ve Yayın Kurulu Üyelerimiz İzzet Keleş ile Mustafa Yaşar, Dayıoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiler.

Of Havadis’ten Dayıoğlu Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret
banner71

Of Havadis Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Yaşar, Yayın Kurulu Üyelerimiz İzzet Keleş ve Mustafa Yaşar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Of’ta eğitim veren Dayıoğlu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettiler.

 

İşletme Sahibi Hüseyin Dayıoğlu’ndan Merkez ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Genel Yayın Yönetmenimiz Yaşar ve Yayın Kurulu üyelerimiz, Merkezde eğitim veren öğretmenler ile bir süre sohbet ettiler.

 

Of’a önemli bir hizmet sunduklarını belirten Dayıoğlu; “2007 yılında bu kurumu kurduğumuzda bölgemizde bir ilki başardık. Öğretmen bulmakta zorlanıyorduk. Üniversitelerde bu bölümlerde okuyan öğrencilere eğitim görürken destek vererek mezun olunca öğretmen olarak çalıştırmaya başladık. Bu gün geldiğimiz noktada 185 öğrencimize eğitim veriyoruz. 13’ü öğretmen olmak üzere 25 çalışanımızla bu hizmetleri yürütüyoruz. Birebir sınıflarımızda hocalarımız öğrencilerimize eğitim veriyor” diye konuştu.

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar ise yaptığı açıklamada; “Bu işlerin maddiyatla olabilecek işler olmadığını biliyoruz. Çok özel ilgi ve alaka isteyen bir iş bu. Ama çok güzel bir hizmet. Allah sizlerden razı olsun. Özellikle bu özel öğrencilerimize eğitim veren öğretmenlerimizi kutluyorum. Önemli bir görev icra ediyorsunuz. Ama bu yeterli değil. Yılda bir kez 3 Aralık’ı hatırlamakla bu iş olmaz. Toplumumuzun da bu konularda bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için dönem dönem etkinlikler düzenleyerek toplumda farkındalık oluşturmalısınız. Bizler her türlü çalışmanızda sizlere destek olmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21