Of Emniyeti’nden kış lastiği uyarısı

Of İlçe Emniyet Müdürlüğü 1 Aralık’ta başlayan Kış Lastiği kullanımı zorunluluğu nedeniyle ticari araç sürücülerini Of’un muhtelif yerlerine astığı pankartlarla uyardı.

Of Emniyeti’nden kış lastiği uyarısı

Türkiye genelinde ticari araçlara yönelik olarak uygulanmakta olan kış lastiği kullanımı zorunluluğu 1 Aralık’ta başladı.

 

Uygulama ile 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçların kış lastiği takmaları zorunlu hale getirildi.

 

Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulama hakkında sürücüleri bilgilendirmek amacıyla Of’un muhtelif yerlerine sürücüleri uyarıcı pankartlar asıldı.

 

“Kış Lastiği Deyip Geçme, Hayatından Vazgeçme” sloganının kullanıldığı pankartlarda; “Değerli sürücüler; Yük ve Yolcu taşıyan Ticari araçların 1 Aralık- 1 Nisan tarihleri arası Kış Lastiği takmaları zorunludur. Lütfen Kurallara Uyalım” uyarısı yer alıyor.

 

Of İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Orkun Şenel konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “İlçemizde yük ve yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerimizin bu hususa dikkat etmelerini istiyoruz. Trafikte görevli arkadaşlarımızı konu ile ilgili olarak bilgilendirdik. İlçemizde uygumla yapacaklar. Anca bizim amacımız sürücülerimizi zor durumda bırakmak, onlara ceza yazmak değil. Siz basın aracılığı ile sürücülerimizi bu konuda uyarmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde Şoförler Odamızla birlikte sürücülerimize yönelik olarak bir bilgilendirme toplantısı yapmayı da amaçlıyoruz. İnşallah tüm sürücülerimiz bu zorunluluğa riayet ederler ve ilçemizde herhangi bir sorunla karşılaşmayız” diye konuştu.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
akyıldız
akyıldız - 6 yıl Önce

uygulama çok güzel herkesi gerekli hassasiyeti göstermeye davet ediyorum.döner kavşağa koyulan bez afiş orada ki az olan görüş mesafesini tam olarak kapadığı için başka bir yere asılması daha uygundur.birinci resimdeki

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21