banner80

Of Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

Of Devlet Hastanesi’nde düzenlenen Acil Durum ve Tahliye Tatbikatı gerçeği aratmadı.

banner71

Hastanenin Kadın Doğum Servisi’nde düzenlenen tatbikatta hasta ve yakınları kısa süreli panik yaşarken görevlilerin kısa sürede ve yerinde müdahaleleri ekiplerin acil durumlar karşısında hazırlıklı olduklarını gösterdi.

 

Bir hastanın hemşire çağırma zilini kullanarak haber verdiği tatbikata hastane yangın ekibi hızla olaya müdahale etti. Yangının çıktığı servisin elektriği kesilerek 110 itfaiye ekiplerine haber verildi. Temsili olarak bir hasta güvenlik çıkışından sedye ile itfaiye yardımıyla bahçeye çıkartıldı. Yangının kontrol altına alındıktan sonra yangın ekipleri tarafından yangının çıktığı birimlerde gerekli inceleme ve güvenlik kontrolleri yapıldı. Gerekli raporlar düzenlenerek hasar tespitleri yapıldı.

 

Tatbikatı baştan sona takip eden Hastane Başhekimi Op. Dr. İdris Kurtuluş tatbikatın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasının sevindirici olduğunu belirterek “inşallah böyle bir olay yaşamayız. Ancak can sanlığı ve hastalarımızın güvenliği için böyle durumlara hazırlıklı olmalıyız. Güzel bir tatbikat yaşadık. Hastane personelimize, Of Belediyesi İtfaiye ekiplerine ve emniyet görevlilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Başhekim Kurtuluş ayrıca tatbikata katılan Of Belediyesi İtfaiye ekiplerine ve Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teşekkür belgesi takdim etti. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21