Of Devlet Hastanesi yetersiz kalıyor

Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerine hizmet veren Of Devlet Hastanesi, yaz mevsiminin gelmesi nedeniyle artan hasta yoğunluğuna cevap veremiyor.

Of Devlet Hastanesi yetersiz kalıyor
banner71

Of’un yanı sıra Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat İlçelerine de hizmet vererek Bölge Hastanesi konumuna gelen Of Devlet Hastanesi, artan hasta yoğunluğu nedeniyle hizmet vermede yetersiz kalıyor.

 

Hafta içi günlük ortala 1500 civarında hastaya hizmet veren Of Devlet Hastanesi, hafta sonları da günlük ortalama 300 hastaya acil polikliniği ile hizmet veriyor.

 

Cildiye Servisi’nin dışında eksik servisi bulunmaya hastanede, diş polikliniğinde de iki doktor eksikliği bulunuyor.

 

Yaz yoğunluğu başlamadan Pazartesi ve Perşembe günlerinin dışında da yoğun olan hastanenin yaz yoğunluğunu nasıl kaldıracağı merak ediliyor.

 

Geçmiş yıllarda başlatılan çalışmalar çerçevesinde Of İlçe Stadı’nın Orman Fidanlığının bulunduğu alanda yapılıp stadın yerine yeni hastane yapılması planlanmıştı. Ancak Orman Fidanlık alanının Spor Bakanlığına tahsisinin uzun sürmesi nedeniyle Hastane projesine de başlanamadı.

 

Özellikle Acil Servis Polikliniğinin yetersiz olması ve müşahade odalarının uzak olmaları nedeniyle Acil Servis Hizmetlerinin yetersiz kalması vatandaşlara büyük sıkıntı yaşatıyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
baştürk
baştürk - 7 yıl Önce

sağlık alanında muthış devrımler oldu hakkaten.
-bedeva herkes muayıne oluyor,ilacını ucretsız alıyor
-hastaneye her gıden şif buluyor.yani hasta sayısında ciddi düşüş var.
-of hastanesinde kadın doğum uzmanı olarak 2 bayan doktorumuzun olması ayrı bir güzellik
-bıde doktorlar dışında kı dığer personel,hizmetli,temızlıkçı,güvenlıkçı fılan maşallah ihale takıp eder gıbı hasta takıbındeler.tabı sıra olayı yok.
-hele gecen gun görevli bırısı taksı lazımmı deyınce koptum abi.
-beyım bırde sırada beklıyoz beklemesıne muhım değilde rarsıra çay ve su servısı yapılsa ve anons edılse ikramlar fılança şahsın yada fırmanın ikramıdır dıye yanı güzel olur.hıç olmadı muayene ucretıne ekleyıverın.gercı sağlık işlerı bedavaydı dımı.
-yenı hastane şart.olmassa olmazıdır ofun.of çekecek ınsanlar derınden amma yürekler oynayacak yerinden.eyvallah

Kamil Tellioğlu
Kamil Tellioğlu - 7 yıl Önce

SAYIN OFLULARA BÖYLE BİR HASTANE YAKIŞMIYOR.
OFLU BAKANLARIMIZ VE MİLLETVEKİLLERİMİZ,BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİRNCİ DERECEDE ÖNEMLİ OLAN SAĞLIKLA İLGİLİ OLAN HASTANE KONUSUNDA NEDEN YARDIMCI OLMUYORLAR.
İNŞALLAH OF İLE İLGİLENİRLER.SAYGILARIMLA

YILMAZ ÇAN
YILMAZ ÇAN - 7 yıl Önce

YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM OFA YENİ ACİL SERVİS İNŞAATI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞTI.GEREKLİ ALT YAPIDA HAZIRLANMIŞTI.
BİR BAŞKA DEYİŞLE HANİ LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORDUK!!

cevdet aydın
cevdet aydın - 7 yıl Önce

OFUMUZA büyük ve güzel bir hastane yabsaniz bir ZARARİMİ var...lütfen bir an önce hastanenin TEMELİNE başlanmalı saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21