banner80

Of Devlet Hastanesi hasta yoğunluğu yaşıyor

Of’un yaz aylarında yaşamış olduğu yoğunluk şehrin tüm kesimlerinde olduğu gibi Of Devlet Hastanesine de yansıdı. Polikliniklerde ve Acil Serviste olağanüstü bir hasta yoğunluğu yaşanıyor.

Of Devlet Hastanesi hasta yoğunluğu yaşıyor
banner71

Of’ta yaz aylarında yaşanan aşırı yoğunluk Of Devlet Hastanesine de yansıdı. Polikliniklerde ve Acil Serviste olağanüstü bir hasta yoğunluğu yaşanırken hastane yönetimi aldığı tedbirlerle yoğunluğa yetişmeye çalışıyor.

 

Normal poliklinik günlerinde günlük ortalama bin hastaya hizmet veren Of Devlet Hastanesi, Acil Servis Polikliniği ile de normal zamanlarda ortalama 350 civarında hastaya hizmet veriyor.

 

Ancak Acil Servis polikliniğinin hasta ortalaması bu yaz 600 rakamını aştı. Öyle ki gece 01.00 saatlerinde bile bu yoğunluk devam ediyor.

 

Yoğunluk nedeniyle Hastane Yönetimi Acil Servisteki doktor sayısını ikiye çıkartarak her akşam bir uzman doktor da nöbetçi kalıyor. Nöbetçi uzman doktoru da Acil Servisteki doktorlara yardımcı oluyor.

 

Uzungöl’de hizmet veren Ek Hizmet binanın günlük ortalama hizmet verdiği hasta sayısı ise 45 civarında. Bu hastaların çoğu Arap turistlerden oluşuyor.

 

Of Devlet Hastanesi’nde normal poliklinik hizmetlerinin yanında Diş Polikliniğinde Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri mesai saatleri dışında 17.00-19.00 saatleri arasında da hastalara hizmet veriyor.

 

Of Devlet Hastanesi, Acil Servis hasta yoğunluğu bakımından Trabzon’da bulunan 13 kamu hastanesi arasında 3.sırada yer alıyor.

Kardiyoloji, Göz ve Dermatoloji bölümlerine haftada iki gün poliklinik hizmeti verildiğini belirten Of Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Şaban Uysal; “Dâhiliye ve Çocuk Polikliniğinde ise ikişer doktorla hizmet veriyoruz. Hasta yoğunluğunun yaşandığı bu günlerde mesai arkadaşlarımızın ve tüm personelimizin fedakârca ve gayretli çalışması nedeniyle hepsine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da biraz daha sabırlı ve anlayış olması yoğunluk yaşadığımız bu günlerimizde işlerimizi daha kolaylaştıracağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Toprak hasmet
Toprak hasmet - 4 yıl Önce

Nöbetlerde acil servis çok eziliyor yazık günah ama herzaman olduğu gibi vatandaş haklı insan personele moral verir en çok yorulan acil servis

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21