banner80

Of Anadolu Lisesi yeni sezona erken başladı

Of Anadolu Lisesi yeni eğitim öğretim sezonunu erken açtı. Okul bünyesinde eğitim görecek yılında üniversite sınavına girecek son sınıf öğrencilerinin üniversite hazırlık kurları başladı.

Of Anadolu Lisesi yeni sezona erken başladı
banner71

Eğitim- öğretimde başarısını her geçen yıl artırarak devam eden Of’ta eğitim kurumları yeni sezonlarını erkenden açmaya başladı.

 

Of’un başarılı okullarından biri olan Of Anadolu Lisesi de 2018 yılında üniversite sınavlarına girecek son sınıf öğrencileri için üniversiteye hazırlık kurslarına erkenden başladı.

 

Of Anadolu Lisesi, başarılarına geçen yıl da yeni başarılar kattı. Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi üniversiteler başta olmak üzere çeşitli üniversitelere öğrencilerini yerleştiren Of Anadolu Lisesi, gelecek sezon çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

 

Dört alanda kurs açtıklarını belirten Okul Müdürü Vehap Kurt; “Of Anadolu Lisesi olarak bu sene üniversiteye hazırlık kurslarına erken başladık. 31 Temmuz itibariyle; sayısal, sözel, eşit ağırlık, yabancı dil olmak üzere 4 alanda kurs açtık. Bu sıcaklarda tatillerini yarıda kesen, öğrencilerimiz için gelen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bizler elimizden geldiğince işi sıkı tutup ülkemizin geleceği öğrencilerimiz için gönüllerinden geçen hayırlı sonuçlar almasına çalışıyoruz. Bayrama kadar kurslarımız devam edecek. Okullar açıldıktan sonra da kurslarımız devam edecektir. Bu sene okulumuzu tercih eden 9.sınıf öğrencilerde taban puan 361, tavan puan ise 460 puan oldu. İnşallah bu şekilde aşağıdan gelen öğrencilerimizin de kalitesi arttıkça okulumuzun da ilçemizin de başarısına olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Bütün bunların üstünde iyi insan, iyi vatandaş, vatanına ve milletine bağlı öğrenciler yetiştirme anlayışımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21