Of Anadolu İmam Hatipli öğrenciler KTÜ’yü gezdi

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri, okul idareci ve öğretmenleri ile birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi ve birimlerini ziyaret etti.

Of Anadolu İmam Hatipli öğrenciler KTÜ’yü gezdi

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 12 sınıf öğrenciler Karadeniz Teknik Üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

 

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin, üniversite ortamını görmek ve tercihler konusunda bilgi almak amacıyla düzenlenen geziye Müdür Yardımcıları Hızır Başaran ve Adnan Karaismailoğlu, Öğretmenler Nuriye Ak ve Bülent Ay ile birlikte 70 öğrenci katıldı.

           

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Genel Sekreterlik Enformasyon Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen gezi kapsamında, Sürmene Abdullah Kanca MYO, Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi ziyaret edildi.

 

Ziyaret edilen akademik birimlerin yetkilileri tarafından öğrencilere birimler hakkında bilgiler verildi. Geziden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, gezinin üniversite sınavı sonrasında tercihleri hakkında kendileri için çok faydalı olduğunu ifade ettiler.

 

Okul Müdürü Sedat Gül, gezide öğrencilere yakın ilgi ve alakaları nedeniyle KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’a, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Akdeniz’e, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez’e, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya, Sürmene Abdullah Kanca MYO Müdürü Doç. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya, KTÜ Enformasyon Müdürü Tülay Bak’a, Okul Aile Birliği Yönetimine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

 

Okulun eğitim başarısını yükseltmek için etkinliklere devam edeceklerini belirten Müdür Gül; “320 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü ve 30 öğretmenin görev yaptığı okulumuzun eğitim ve başarı seviyesinin yükseltilmesi için akademik ve sosyal etkinliklere devam edeceğiz. Bu kapsamda 10 Aralık 2015 Perşembe günü saat 13.30’da, Okulumuzun konferans salonunda, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dâhili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı ve Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ünal Şahin tarafından "Sigara ve Gençlik" konulu konferans sunulacaktır. Öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri ve başarılı olmaları için okul idarecileri, öğretmen arkadaşlarımız ve okul aile birliği ile birlikte gayret sarf etmekteyiz” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21