Müdür Kabahasanoğlu müdürlere yeni müfredatı anlattı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen müdürler toplantısında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu bakanlık tarafından uygulamaya konan yeni müfredat hakkında bilgilendirme yaptı.

Müdür Kabahasanoğlu müdürlere yeni müfredatı anlattı
banner71

Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 eğitim öğretim yılında hazırladığı yeni müfredatla önemli kararlara imza atıyor.

 

Bakanlık tarafından hazırlanan müfredat yenileme çalışmaları seminerlerle tüm Milli Eğitim teşkilatlarına tanıtılıyor. Ankara’da yapılan ve iki gün süren Yeni Müfredat tanıtım seminerine tüm ilçe Milli Eğitim Müdürleri davet edilerek yeni müfredat  tanıtıldı.

 

Milli Eğitim Bakanı, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı, Talim Terbiye Kurulu Başkanı katılımcılara yeni müfredatın tanıtımını yaptılar. Bu anlamda Ankara’da elde edilen bilgiler de Milli Eğitim Müdürleri tarafından okul müdürlerine anlatmak için toplantılar düzenleniyor.

 

Herkes görüşünü söyleyebilecek

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da yeni müfredatı  tanıtmak ve bilgilendirmek için Of’ta bulunan tüm okul müdür ve müdür yardımcılarıyla toplantı yaptı.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan İlçe Milli Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Milli Eğitim Bakanlığımız müfredatlarda çok ciddi köklü değişiklikler yapıyor. Program; Hayata Dair Pratik Bilgi, Ulusal ve Uluslararası düzeyde Yeterlilik kazanma, Güncel Olma, ve Toplumsal Değerlerimizi kapsaması gerekçesiyle yenilendi. Bunu yaparken de konuyla ilgili tüm tarafların görüşüne başvuruyor. Yaklaşık 1 milyon öğretmenden müfredatla ilgili görüş talep edilip bu görüşlerin hepsi teker teker incelenip dikkate alınıyor. Müfredat yenileme çalışmaları konusunda Milli Eğitim Bakanlığında bu iş için bir nevi bu işin mutfağında 3 bin kişi çalışıyor. Çalışmalar sonucunda 1. Sınıf, 5.sınıf ve 9. Sınıf müfredatı bu yıl değiştirilmiş olup gelecek 2018-2019 eğitim öğretim yılında ise aynı çalışma yöntemiyle tüm müfredat yenilenmiş olacak. Burada kimsenin yarın çıkıp eleştirme hakkı kalmayacak. Çünkü bakanlık şimdiden herkesin eleştiri, öneri ve tavsiyesini alıyor. Bunun sonucunda kimsenin de mazereti kalmayacak” dedi.

 

Fren olmaya çalışmaya kimsenin hakkı yok

Yapılacak çalışmaları da değerlendiren Kabahasanoğlu; “Bakanlığımız EBA (Eğitimde Bilişim Ağı) sistemiyle gelişmelerden ve değişimden kimin ne kadar faydalandığını ve ilgilendiğini görüyor. Yenilenecek program sonucu gelecek sene okutulacak kitaplar en geç nisan ayına kadar hazırlanıp EBA sistemine yüklenecek. Hangi ders alanıyla ilgili olursa olsun yazılan tüm resmi ve özel yayınlar sisteme yüklenecek ve oradan da ülkemizin hangi şehrinde olursa olsun o branş ile ilgili öğretmenler, öğrenciler için en faydalı olanı, en içeriği zengin olanı seçme imkanına sahip olacaklar. Bakanlığımız da o ile seçilen hangi kitapsa o kitabı ders kitabı olarak gönderecek. 5- 15 Eylül tarihleri arasındaki seminer çalışmalarını tüm öğretmenlerimiz kendi okullarında yapacaklardır. Okul formatör öğretmenleri de yeni değişen müfredat hakkında öğretmenlere bilgi verecekler. Dolu dolu bir seminer dönemi geçireceğinize inanıyorum. Başka bir yapılacak çalışma da bu sene veli toplantıları en 15 Ekime kadar tamamlanacak. Yeni müfredat velilere de tanıtılacak, veliler bilgilendirilecek, onların da bilgisi alınacaktır. Kısacası tüm tarafların düşüncesi alınarak yarına biz niye bunu düşünemedik demeyelim. Bunca çaba ve gayretten sonra kimsenin ayak diremeye, adeta fren olmaya hakkı yoktur. Hakkı olmadığı gibi bu istemde de yeri yoktur. Bu sistemin amacı bütün insanlık için iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir Müslüman Türk yetiştirmektir” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 4 yıl Önce

BÜTÜN GÖREVLİLERE BAŞARILAR DİLERİM.İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21