Memişağa konağı hizmete açıldı

Oflu işletmeciler Mehmet Abdikoğlu, Gökhan Yirigöz, Ömer Sarialioğlu ve Yasin Köroğlu tarafından işletmesi üstlenilen Sürmene Memişağa Konağı, düzenlenen açılış töreni ile hizmet vermeye başladı.

Memişağa konağı hizmete açıldı

Trabzon'un yoğun olarak ziyaret edilen en önemli tarihi yerlerinden biri olan Memişağa Konağı, Oflu işletmecileriyle yeniden hizmet vermeye başladı.

Oflu işletmeciler Mehmet Abdikoğlu, Gökhan Yirigöz, Ömer Sarialioğlu ve Yasin Köroğlu tarafından işletmesi üstlenilen Memişağa Konağı, yapılan tadilat çalışmalarının ardından hizmet vermeye başladı.

Düzenlenen açılış törenine programına, Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu, Sürmene Müftü Vekili ve İlçe Vaizi Kibar Karadeniz, Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, il ve ilçe yöneticileri, Ofspor Başkanı Olcay Saral ve yöneticileri, üniversite idarecileri, öğretim üyeleri, kamu ve yerel kurum yetkilileri, adli kurum hakim ve savcılar, siyasi parti il-ilçe yöneticileri, acenta ve turistik avm temsilcileri, bölge esnafı, banka müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sürmene Halk Oyunları Folklor Ekibinin gösteri yaptığı açılışta misafirlere yiyecek ve çay ikramı yapılırken, Sürmene Müftü Vekili ve İlçe Vaizi Kibar Karadeniz tarafından dua yapıldı.

Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bölgemizdeki en önemli kültürel miras olan Tarihi Memişağa Konağı'nın resmi olurlar ardından tekrardan ziyarete açılması, hizmet vermeye başlamasının mutluluğunu yaşamaktayız. Ülkemizin her köşesinden ve yurt dışından ilimize gelen misafirler tarafından ziyaret edilen Sürmene Memişağa Konağı, sosyal alanları, restoran, cafe, yöresel-doğal ürünler ve hediyelik eşya satış birimleri ile birlikte yeniden hizmet vermeye başladı. Tarihimizin tanıtılması ve bölge turizmi açısından Sürmene Memişağa Konağı, ilimizdeki en önemli yapılardan biridir. Konağa zarar vermeden ve mimari dokusunu değiştirmeden hizmete açan genç işletmeciler Ömer Sarıalioğlu, Mehmet Abdikoğlu, Gökhan Yirigöz ve Yasin Köroğlu kardeşlerimi ve profesyonel ekibini tebrik ediyorum" dedi.

Trabzon'un Sürmene ilçesi Balıklı (Kastel) mevkiinde, Trabzon-Rize Devlet Karayolu, anayol üzerinde bulunan ve 18. Yüzyıl sonlarında, Hacı Yakupoğlu Memişağa tarafından yaptırılan Sürmene Memişağa Konağı, Yakupoglu Konağı, Kastel Şatosu ve Döner Tavanlı Konak isimleri ile de tanınmaktadır.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21