Liseli öğrencilere YGS motivasyonu

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu YGS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerini ziyaret ederek moral veriyor.

Liseli öğrencilere YGS motivasyonu

Of’ta eğitim ve öğretimde başarıyı artırmak için sık sık okul ziyaretleri gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu TEOG sınavının ardından YGS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerini ziyaret ederek sınav için kendilerine moral veriyor.

 

12.Sınıf öğrencilerine yönelik Of genelinde yapılan YGS deneme sınav sonuçlarını değerlendirmek ve 13 Mart’ta yapılacak YGS çalışmaları hakkında hatırlatmalarda bulunmak üzere lise ziyaretlerine başlayan Kabahasanoğlu; “Bütün çabamız ülkemizin yarınları olan öğrencilerimizin daha mutlu ve başarılı olmalarını sağlamaktır” dedi.

 

Öğrencilere seslenen Kabahasanoğlu; “Bir düşünürümüzün dediği gibi, bir yılı düşünüyorsanız toprağa tohum atın, on yılı düşünüyorsanız fidan dikin, yüz yılı düşünüyorsanız insan yetiştirin, sözüne binaen biz de bu yolda sizleri çok önemsiyoruz. Ülkemizde eğitim adına güzel şeyler oluyor. Devletimiz; eğitim ve öğretimin kalitesini artırmak için dünyadaki yenilikleri ülkemize getirip sizlerin hizmetine sunuyor. Bu teknolojik gelişmelerden biz faydalanıyoruz. Elimde gördüğünüz bu tabletler amacına uygun kullanıldığında bir velinimettir. Ben bunun sayesinde sizi ve öğretmenlerinizi sınavlardaki durumunuzu adım adım takip ediyorum. Bunu yaparken sizlerin kaydettiğiniz aşamayı görmek için yapıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Nobel Barış ödüllü Aziz Sancar’ın Türkiye’de eğitimin çok iyi duruma geldiği yönündeki açıklamasına da atıfta bulunan Kabahasanoğlu; “Sayın Sancar, Türkiye’deki eğitimin geldiği nokta ile ilgili edindiği bilgilerden etkilendiğini ve  çok şaşırdığını, bu gerçekleri bilmesi halinde daha çok çalışıp bu ödülü almayı daha önce başarabileceğini ifade etti. Evet, şükürler olsun ki dünden bugüne çok şeyler değişti ülkemizde. Şimdi biz bu imkânlarla daha büyük başarılar yakalayabiliriz. Bakanlığımız için dershanecilik anlayışı  bitmiştir. Artık yeni sistemde bakanlığımız soruları EBA sistemi üzerinden hazırlayacak.  Onun için EBA sisteminde bulunan tüm soruları çözmelisiniz.  Buradaki soru mantığını anlarsanız, öğrenirseniz, kazanımlara yönelik hazırlanan soruları çözersiniz başarılı olmamanız gibi bir neden yoktur” diye konuştu.

 

Of genelinde yapılan YGS deneme sınavında okul birincisi öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21