KTÜ Rektörü Baykal Of’ta öğrencilerle buluştu

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen “Örnek Kişilerle Kendini Anla Geleceğini Planla” projesi kapsamında KTÜ Rektörü Süleyman Baykal Of’ta öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

KTÜ Rektörü Baykal Of’ta öğrencilerle buluştu

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından 10. ve 11. Sınıf öğrencilere yönelik olarak düzenlenen “Örnek Kişilerle Kendini Anla Geleceğini Planla” projesi kapsamında her ay Of’un yetiştirmiş olduğu bir değer Of’ta öğrencilerle buluşuyor.

 

Projenin Aralık Ayı konuğu Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Süleyman Baykal oldu. Of Belediyesi Sahil Kültür merkezi’nde düzenlenen seminerde Rektör Baykal öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

 

Of’ta olmaktan ve Oflu olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirten Baykal; “Bunu hiçbir zaman söylemekten de geri durmadım. Of’un Uğurlu (Civaruksa) Mahallesinde doğdum ve İlkokulumu oradaki kesme taştan yapılmış okulda tamamladım. Ama o okulun yıkılmış olması içimde hep bir ızdırap verir. Karadeniz’in ve Of’un İslamlaşmasında bizim mahallemizdeki medrese önemli bir yere sahipti. Her geçen gün Of’un eğitim seviyesini görmekten ayrıca mutluluk duyuyorum. Bir ay önce Of Meslek Yüksek Okulunun kararı da çıkmış hayırlı olsun. Of’ta okuyan öğrencinin hedefi en yüksek üniversiteler olmalıdır. Size de bu yakışır. Hedefinizi neyi seviyorsanız onun üzerinde inşa ederseniz başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilerin sorularını cevaplayana Baykal’a İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan İlkokul Diploması Kaymakam Eren Arslan tarafından takdim edilirken Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da günün anısına kendisine bir plaket takdim etti.

 

İlkokul Diplomasını görünce duygulanan ve gözleri dolan Baykal; “İlçe Milli Eğitim Müdürümüze gerçekten diploma için çok teşekkür ederim. Babamın adı var burada. Babam bizim için çok fedakarlık yaptı. Elim bir kaza sonucu hayatını kaybetti. O bakımdan çok duygulandım” diye konuştu.

 

Rektör Baykal’a teşekkür eden Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu; “Yoğun programı arasında bizleri kırmayıp öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşan değerli KTÜ Rektörü hemşerimiz Sayın Süleyman Baykal Hocamıza teşekkür ederim. Rektörlük seçimlerinde de kendisine rabbimden yardım diliyorum. Mühendis olmasaydım inanın ülkemizin geleceğini yetiştiren sınıf öğretmeni olurdum. Zamanı boşa harcamayın çalışın ülkenize güzel hayırlı hizmetlerde bulunun” dedi.

 

Kaymakam Arslan da yaptığı teşekkür konuşmasında; “Çalışın, gayret edin başarılı olacaksınız. Gittiğiniz yolda sorunlardan yılmayın. Bir büyüğün dediği gibi, gittiğiniz yolda ayağınıza diken batmıyorsa doğru yolda değilsiniz. Bu söz de doğru yolda sıkıntı çekilmesinin normal olduğunu gösteriyor. Değerli hocamıza öğrencilerim ve şahsım adıma teşekkür ederim” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21