Kentsel dönüşüm ihalesi yapıldı

Belediye Meclis Toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Sarıalioğlu, TOKİ tarafından; Orta Sokak, Yalı ve Cumhuriyet Caddesi'nin kentsel dönüşüm ihalesinin yapıldığını söyledi.

Kentsel dönüşüm ihalesi yapıldı

Of Belediyesi Haziran ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

"KENT ÇARŞISI PROJESİ HIZLANMALI"

Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Of'ta devam eden projeler hakkında bilgilendirme yapan Başkan Sarıalioğlu, "Atatürk Bulvarı'ndaki çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Trabzon istikametindeki kaldırımların yüzde 99'u tamamlandı. Yol kısmının betonlaması yapıldı. Motif taşlarının temini yapılıyor. Bu çalışmalarla birlikte yolun sol tarafını tamamen trafiğe kapatacağız. Sağ taraftan trafik akışı devam edecek. Yaklaşık bir ay gibi bir süre özellikle esnaflarımızdan anlayış bekliyoruz. Buradaki çalışmalar bittiğinde güzel bir caddeye kavuşmuş olacağız. Orta Sokak, Yalı ve Cumhuriyet Caddesi'nin kentsel dönüşümü ile alakalı Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Başkanlığımız dün ihalesini yaptı. Yeni Of Devlet Hastanemiz bitti. Çevre düzenlemesi yapılıyor. Isıtma ve soğutma sistemlerinin kontrolleri yapılıyor. Haziran sonuna doğru taşınmaya başlanacak. Eski hastanemizi yıkarak yerine altı otopark üstü meydan olacak şekilde yapacağız. Avan projesi TOKİ tarafından hazırlanıyor. Proje netlik kazanınca bunu da vatandaşlarımızla paylaşacağız. Sanayi Caddesi'nin devamı projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile görüştük. Bizden maliyet ve proje istediler. İnşallah kısa sürede oranın dosyasını da hazırlayarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza sunacağız. Kent Çarşısı projesi biraz yavaş ilerliyor. Daha önce TOKİ Başkanımız yüklenici firmayı hızlı olması konusunda uyarmıştı. Bizimde bu konuda kendileri ile bir görüşmemiz olacak" dedi.

Başkan Sarıalioğlu'nun açıklamalarından sonra meclis gündemine geçildi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 00:24

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21