Kendini yenileyen Okul Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu

Of’un en çok öğrenciye eğitim veren okulu olan Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu, eğitim ve öğretimin yanı sıra düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle de örnek oluyor.

Kendini yenileyen Okul Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu

Of Havadis Gazetesi olarak eğitimde güzel örnekler teşkil eden çalışmaları yansıtmaya devam ediyoruz. 2017-2018 Eğitim ve Öğretim sezonuna özel olarak başlattığımız “Okullarımızı Tanıyalım” projesi kapsamında bu hafta Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu’nu siz değerli okurlarımıza tanıtıyoruz.

 

1996 yılında 8 yıllık kesintisiz eğitimiyle İlköğretim Okulu olarak eğitim vermeye başlayan Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu, 4+4+4 sisteminin getirilmesiyle 4 yıllık ilkokul statüsüne kavuşan okul, Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu adıyla 5 yıldır eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir.

 

Kendini yenileyen okul

Özellikle Okul Müdürü Yaşar Osmanoğlu’nun okulda göreve başlamasıyla yenilikçi fikirleri sayesinde okulun hem fiziksel hem de eğitim anlayışına büyük değişiklikler getirmiş. Eğitim adına okulu sürekli yenileme düşünceleriyle okul cıvıl cıvıl bir okul, adeta biyolojik varlık haline getirilmiş. Gerek Okul Aile Birliği ile, gerek öğretmenlerle ve gerekse hayırseverlerle kurduğu sıcak ilişkiyi okula olumlu yansıtmış Müdür Osmanoğlu.

 

Of’un en kalabalık okulu

Sürekli öğrenci sayısı artan okulun bu seneki öğrenci mevcudu 768 öğrenciye ulaşmış durumda. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına 768 öğrenciyle başlayan ŞÖAB İlkokulunda;  23 Sınıf Öğretmeni, 1 Rehber Öğretmen, 2 Özel Eğitim Öğretmeni, 3 Anasınıfı Öğretmeni, 2 Müdür Yardımcısı ve 1 Memur bulunmaktadır. Öğretmen eksiğinin olmadığı okulda 22 İlkokul, 2 Özel Eğitim ve 3 Anasınıfı olmak üzere 27 derslik bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci mevcudu olarak bakıldığında İlkokul olduğundan beri en fazla mevcuda bu yıl ulaşmıştır.

 

Tek eksikliği Konferans Salonu

Okulda eğitim ve öğretim adına hiçbir eksiklik bulunmamaktadır. Zem Sınıfı, Z Kütüphane, Özel Eğitim Sınıfı, Destek Eğitim Odası, Rehberlik Servisi, Yemekhane ve Mescid’in bulunduğu okulun Konferans Salonu ise henüz istenilen seviyede değil. Okul Aile Birliği’nin katkıları ile bodrum katta bulunan atıl durumdaki sınıflar birleştirilerek Konferans Salonu alanı oluşturuldu. Sahnesi, aydınlatması, perdesi ve ses sistemi Aile Birliği’nin katkıları le yapılan Konferans Salonunun oturma düzeni için koltuk ve iç dizaynının yapılması gerekiyor. Okulun bahçesinde çocuk oyun parkı da bulunmaktadır.

 

8 Mahalleden 13 Servisle Öğrenci Geliyor

Çevre Mahallelerden de taşımalı sistemde öğrenci alan okula toplam 105 öğrenci taşınmaktadır. 105 öğrenci için 13 servis aracı taşıma yapmaktadır. Öğrenci geldiği mahalleler ise Yemişalan, Serince, Sugeldi, Kavakpınar, Çamlı, Çamlıtepe, Yazlık ve Soğukpınar mahalleleridir.

 

Ben öğretmenlerimin hizmetkarıyım

Ben okulumdaki öğretmenlerimin hizmetkârıyım diyen Okul Müdürü Yaşar Osmanoğlu; “Ben yeniliklere ve farklı projelere açık olduğumu her zaman öğretmenlerime ifade ediyorum. Üretmek, ortaya yeni bir şeyler çıkartmak için de uğraşıyorum. Öğretmenlerimden de hep bunu istiyorum. Farklı projelerle gelmelerini, fikir sunmalarını bekliyorum. Bu okulda fikri olanın ve projesi olanın fikrinin de projesinin de hiçbir zaman yarıda kalmayacağının sözünü veriyorum her konuşmamda. En büyük derdimiz aldığımız maaşı hak etmektir. Çocuklara bir şeyler katıp vicdanlı bir nesil yetiştirmede katkı sağlamaktır. Bana göre İlkokul Öğretmeni her şeyden önce iyi bir ressam, iyi bir sporcu, iyi bir müzisyen olmalıdır. Çocuklara bu alışkanlıkları kazandırmalıdır. Çünkü çocuk yaşta eğer bir şeyler öğrenirse o çocuk hayatı boyunca bunu uygulayacaktır. Ben öğretmenlerimin hizmetkârıyım. Onlar hangi ortamda daha iyi, daha rahat eğitim vereceklerse ben bunu sağlamak zorundayım ve bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

 

Vizyon

Eğitim ağırlıklı, özgür ve kendine güvenen, özgüven sahibi, kendini ifade edebilen, toplumsal hayatta kurallara uyan, insanlara saygılı vatanına milletine bağlı, büyüklerine saygılı küçükleriyle barış içinde geçinen birey yetiştirmek.

 

Misyon

Dünyanın bilgi çağını yaşadığı günümüzde bilgiyi üreten, bilgiyi hayatında kullanan, yüksek karakterli ve toplum halinde yaşayabilen insanları yetiştirmeyi amaçlayan Şehit Öğretmen Ali Bulut İlköğretim Okulu olarak günümüzün teknolojik gelişmelerinin kullanıldığı bir eğitim öğretim ortamı oluşturarak öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerine göre sosyal, kültürel ve zihinsel olarak ihtiyaçlarını karşılayarak, Türkçe dil gelişimini sağlayarak bir üst öğretime hazırlamak okulun temel misyonudur.

 

Sportif ve Kültürel faaliyetlerde birinci

İlkokulların Merkezi Sınavlara katılmaması nedeniyle başarıları için somut ölçüm yapılamamaktadır. Buna karşılık bir üst kurumlardaki öğrencilerin başarıları okulun başarılarını göstermesi açısından bir gösterge olabilir. Bütün bunların yanında ŞÖAB İlkokulu İlçe genelinde yapılan bütün sportif ve kültürel faaliyetlerde her yıl birincilikler alıyor. Örnek olarak Futsal, Satranç, Parkur Koordinasyon, Resim yarışmalarında ilkokul genelinde birinci olmuştur.

 

Öğretmen Kadrosu

Yaşar Osmanoğlu (Okul Müdürü), Ezel Sönmez (Müdür Yardımcısı), Nuri Salih Ayaz (Müdür Yardımcısı), Yeter Malkoç, Tülay Yavuz, Songül Reisoğlu, Recep Çakır, Hamit Küçükakyüz, Ayşe Kızıltay, Abdulvahap Mutlu, Ayşe Saral, Gülşen Kurt, Nagihan Keleş, İsmail Bakacak, Muhterem Bölücek, Bülent Bölücek, Mustafa Çelenkoğlu, Özlem Karadeniz, Pınar Bulut, Şakir Yazıcı, Hakan Muratoğlu, Neslihan Aydemir, Özlem Bıyık, Kerim Kont, Ali Paşabaş, Emine Nur Osmanoğlu, Ümmü Aydın, Osman Uzunhasanoğlu, Büşra Mahmutoğlu, Rabia Yılmaztürk, Ayşe Ünsal Arslan, Emine Güral Çolak ve Elif Özdağcı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21