Kaymakam Sonel, mahkum ailelerine de el attı

Of’ta hayata geçirdiği farklı projelerle her kesimden vatandaşların sorunlarına eğilen Kaymakam Tuncay Sonel, Of’taki mahkûm yakınlarının sorunlarına da el attı.

Kaymakam Sonel, mahkum ailelerine de el attı
Of Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen proje ile ilçede ikamet eden kader mahkumlarının ailelerinin her türlü ihtiyaçları gideriliyor.
 
Yapmış olduğu bir çok proje ile Yetim Öksüzlere, Engellilere, yaşlılara ve Yardıma muhtaç  vatandaşlara   her türlü desteği veren Of Kaymakamı Tuncay Sonel’ Yoksullarla Dayanışma Haftası etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in “kendisine bir çok kader mahkumlarından mektuplar geldiğini ve ailelerinin zor durumda olduğu” sözlerinden esinlenerek kendisinin İlçeye döner dönmez kader mahkumlarının ailelerinin belirlenerek gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.
 
Yapılan çalışmalar sonrası tespit edilen 27 aileye Kaymakam, Müftü, Doktor, Hemşire, Sosyal İnceleme Memuru, Psikolojik Danışman ve Muhtar’dan oluşan ekipler tarafından ziyaretler yapılarak ailelerin durumları tespit edildi ve ihtiyaçlı olanların sorunları hızlı bir şekilde çözüldü.
 
Ziyaretler kapsamında Aşağı Kışlacık köyünde karı koca yaşayan ve oğlu kader kurbanı olan 86 yaşında ki Salih dede ile 82 yaşında ki Zeliha ninenin evine konuk olan Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Yol yaparız, bina da yaparız ama siz eğer en uzak köy ya da mezradaki yetim ve öksüzümüzü, engellimizi, yaşlımızı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı unutursanız ona sahip çıkmazsanız yaptığınız diğer işlerin hiçbir önemi olmaz. Yetim ve öksüzleri sevindirmek, engellilere sahip çıkmak, kimsesizlerin ve özellikle de yaşlıların  gönlüne girmek çok önemlidir. Anne Babanıza nasıl davranılmasını istiyorsanız sizde onlara öyle davranmalısınız.” diyerek, kendilerine kader kurbanı vatandaşlarımızın ailelerine ulaşma noktasında ışık tutan Diyanet İşleri Başkanı sayın Mehmet Görmez’e tüm ailelerimiz adına  şükranlarımı sunuyorum dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren asırlık Zeliha ninenin kuzineli sobasında pişirilen kestaneler afiyetle yenilirken, hayatla ilgili anlattıkları ibretle dinlendi. Şükredecek çok şeyleri olduğunu söyleyen Zeliha nine, Allah Kaymakam evladımızdan razı olsun. Kapımıza kadar gelerek bizleri bu yaşımızda mutlu ettiler. Allah Devletimize zarar vermesin dedi.  
 
Ayrılış esnasında Kaymakam Sonel, Zeliha nineye telefon numarasını yazıp vererek ne ihtiyacı olursa hiç çekinmeden arayabileceğini, kendisinin de bir evladı olduğunu ve zaman zaman ziyaretine gelerek hayatla ilgili sohbetleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.
 
Haber-Foto: www.of.gov.tr

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan kocaman
hasan kocaman - 10 yıl Önce

Allah kaymakamımızı başımıztan eksik etmesin.bundan sonraki çalışmalarında da yar ve yardımcısı olsun..

Abdullah AKSOY
Abdullah AKSOY - 10 yıl Önce

Esselamau aleyküm, Değerli Editör, " Kader Mahkümu" kavram akaid noktasında yanlış bir kavramdır.Kaderin mahkümu olmaz.Eğer böyle kullanılırsa,suçlu kader olur bu ehl-i sünnet kavramına ters düşer.yani kişi suçlu değil kader suçlu,kader utansın vb. kavramlar arabesk kavramlardır.aslı yoktur.Kişilerin irade-i cüziyyelerini inkar etmek olur.Yani kişilerin hiç bir katkısı yok kader bu işleri yapmış vb. gib olur ki bu asla doğru değildir.Ehl-i Sünnet vel cemaat inancına göre" Kul Kasib Allah Haliktır" Yani kul murat eder yapmaya yönelir ,Allah da onun isteğini ister yaratır istemezse yaratmaz.Yani Kul rakı içmek ister Allah da ona müsade eder iradesine müdahale etmez serbest bırakır.Yaratır bu istemi.O nedenle kul sorumlu olur.Yoksa Allah yaptırsa buna yani kader mahkümu olsa o zaman kulu sorumlu tutamaz.Zoraki kul yapmış olur.Bu doğru değildir.Ammma bazen Allah kul istediği halde bir engel çıkarır ona onu yaptırmayabilir.Bu lütuf olur Allah tarafından,korunmuş olur.O yanlışı yapmamışolur.

DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 10 yıl Önce

Gerçekte bir örnek noktaya el atmış İlçe Kaymakamımız Tuncay SONEL e teşekkür eder hizmetlerin devamı ile diğer Kaymakamlarımız gibi daha üst Makamlarda kendisini görmek arzu eder şahsında tüm çalışanlarına başarı dileklerimle sevgi ve saygılar sunarım.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21