Kaymakam Eyüp Fırat’ın önceliği eğitim

Of Kaymakamlığı görevine başladığı günden beri önceliği eğitime veren Kaymakam Eyüp Fırat, eğitimin yanı sıra halkla kurduğu sıcak ve samimi iletişimle Of halkının gönlünü kazandı.

Kaymakam Eyüp Fırat’ın önceliği eğitim

Geçen yıl Aralık ayında Of Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Eyüp Fırat, bir yıllık görev süresi içerisinde eğitime verdiği önem, sosyal ve kültürel etkinliklere katılımı, okul, kurs, hasta, yaşlı, engelli, esnaf ve vatandaş ziyaretleriyle Of halkının gönlünü kazandı.

 

Kaymakam Fırat, her hafta bir okulu ziyaret ederek okul idareci ve öğretmenleriyle kahvaltı yapıp sohbet ediyor. Ardından da sınıfları teker teker ziyaret ederek öğrencilerle yakından ilgileniyor ve kendilerine çeşitli hediyeler takdim ediyor.

 

Dini eğitime de önem veren Kaymakam Fırat, Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Kur’an Kurslarını ziyaret ederek Kur’an ve Hafızlık eğitimi alan öğrencilerle sohbet ediyor.

 

Of Teknoloji Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencileri de yalnız bırakmayan Kaymakam Fırat, düzenledikleri etkinliklere katılarak öğrencilere destek oluyor.

 

Kısa süre içerisinde Of halkıyla kurduğu sıcak ve samimi diyaloglarla vatandaşların gönlünü kazanan Kaymakam Fırat, sosyal ve kültürel etkinliklerde halkla iç içe oluyor.

 

Of esnafını ziyaret eden ve kendileriyle sürekli sohbet eden Kaymakam Fırat, çay ocaklarını da ziyaret ederek vatandaşlarla çay içip sohbet ediyor.

 

Of’a yapılan yatırımları sürekli takip eden Kaymakam Fırat, projelerin zamanında tamamlanabilmesi için proje yapımlarını üstlenen yetkililerle bilgi alış verişinde bulunuyor.

 

Of Devlet Hastanesini dönem dönem ziyaret eden Kaymakam Fırat, hasta ve hasta yakınlarıyla yakından ilgilenerek onlara moral veriyor.

 

Engelli vatandaşlara her zaman ayrı bir yer ayıran Kaymakam Fırat, kendilerini hem evlerinde ziyaret ederek hem de makamında ağırlayarak sorunlarını çözüme kavuşturabilmek için çaba harcıyor.

 

Sivil Toplum Kuruluşları’na önem veren Kaymakam Fırat, oda, sendika, dernek ve vakıf yöneticilerini zaman zaman makamında kabul ederek, zaman zamanda kurumlarında ziyaret ederek kendileriyle fikir alış verişinde bulunuyor.

 

Vatandaşları makamında ağırlayan Kaymakam Fırat, sorunlarının çözüme kavuşturulabilmesi için ilgili kuruluşlarla iletişime geçip sorunları çözüme kavuşturmaya çalışıyor.

 

Ofspor’un başarılı olabilmesi için gayret sarf eden Kaymakam Fırat, maçları tribünde izleyip futbolculara destek oluyor.

 


Meslekte 13.yılını çalışan ve beş ayrı ilçede görev yapan Kaymakam Eyüp Fırat, Of Kaymakamlığı’ndaki bir yılını Of Havadis’e değerlendirdi.

 

“Of ilçemizde göreve geldiğim günden beri okulları ziyaret ediyorum” diyen Fırat; “Gerçekten eğitimde bayağı yol aldık. Her hafta bir okulumuzu ziyaret ediyorum. Fiziki şartlarımız çok iyi. Eğitim kadromuz yerleşmiş ve güzel tarafı yerli eğitimcilerimiz görev başında, bu da eğitim de avantaj sağlıyor. Önceki görev yaptığım yerlerde sınıflarda ortalama öğrenci sayısı 40-45 iken Of ilçemizde 15-20. Bu da eğitimde verimi artırıyor. Yaşadığımız yüzyıl eğitim yüzyılı olacak. İnşallah bu yüzyılda millet olarak, Türkiye olarak, Of olarak eğitime öncülük edeceğiz. 

 

Vatandaşla buluşma projesi kapsamında sık sık vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla bir araya geliyor, sıkıntıları, sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bazen bir ufak dokunuş büyük sorunların çözümüne vesile oluyor. Konu konuşuldukça farklı fikirler oluşuyor ve çözüm kolaylaşıyor. 

 

Fırsat buldukça esnaflarımızı ziyaret ediyorum. Sağolsunlar ilçemiz halkı çok cömert, kısa ziyaretlerimizde birçok ikramda bulunuyorlar. Yaz aylarında yoğun olan iş temposu, kış mevsiminde durgun vaziyette. İlçemizde Çay tarımı ekonomiye büyük kazanç sağlıyor ve günlük piyasayı hareketlendiriyor. Kış mevsimini yaşadığımız bugünlerde hala yaş çay hasadı yapılıyor. Nakit getirisi olduğunda üreticiler için güzel bir gelir kaynağı oluyor. 

 

Ev ziyaretlerimiz oluyor. Yaşlımız, hastamız, kadınımız, gencimiz. İnsanlarımız hep bir gayret içerisinde. Üretmenin hazzını yaşıyorlar. Dağda, bayırda, bahçede çalışıp ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Geçenlerde ziyaretime geldi genç engelli bir kardeşimiz. O kadar üretkenki engelleri aşıp bir çok kurslara katılmış, belgeler almış. El emeği göz nuru ürünler üretiyor. Hayat dolu, sevgi dolu, yaşama anlam katıyor. Hoş bir sada bırakıyor. Çok mutlu oldum. 

 

Of ilçemiz güzel bir konuma sahip. Doğa güzelliği mükemmel. Bir tarafta deniz, diğer tarafta dağ, diğer yanda akarsuları. Yeşilin hemen her tonunu gördük. Burada 4 mevsim de yaşanıyor. Aynı coğrafya da beyaz tonları, yeşilin hemen her tonu ve son baharda da sararan bir görüntü. Yurdumuz gerçekten cennet” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21