banner80

Kabahasanoğlu’ndan Solaklı Fen Lisesine moral ziyareti

Solaklı Fen Lisesi’nde üniversite sınavına hazırlanan son sınıf öğrencilerinin kampını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencilere dört önemli mesaj verdi.

Kabahasanoğlu’ndan Solaklı Fen Lisesine moral ziyareti
banner71

Of’ta eğitim öğretim tatil demeden devam ediyor. Solaklı Fen Lisesi’nde eğitim gören ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için yoğunlaştırılmış YGS Kursu düzenleniyor. Kursu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, 10 günlük hızlandırılmış YGS kampında öğrencilerle sohbet etti.

 

5 lisede hazırlık kurslarımız devam ediyor

Of’ta beş lisede üniversiteye hazırlık kurslarının devam ettiğini belirten Müdür Kabahasanoğlu; “Eğitim-öğretim yılımızın 1. Dönemini bitirmemize rağmen ilçemizdeki 5 lisemizde üniversiteye hazırlık kurslarımız devam ediyor. Bu tatil döneminde bile idealleri ve amaçları uğrunda yaklaşan sınava hazırlanmak için burada bulunduğunuz için sizleri tebrik ediyorum. Genç kime denir bilir misiniz arkadaşlar? Genç yaşla ifade edilebilen bir olgu değildir. İnançları ve idealleri uğruna fedakârlık yapabilen kişiye genç denir. 20 yaşındaki bir delikanlının hiçbir ideali yoksa bu kişi genç değildir. Ama 60 yaşında olup hala, ülkesi ve milleti için yapacak çok şeyi varsa bu gençtir işte. Sizin gibi gençlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Çünkü sizler ülkemizin geleceğine milli ve manevi değerlerine önemli katkılar yapacaksınız. Büyük Türkiye’yi sizler kuracaksınız” dedi.

 

Sizlerden dört şey istiyorum

Konuşmasında öğrencilerden geleceğe yönelik isteklerini sıralarken “Sizden dört şeyi iyi anlayıp idrak edip ona göre davranmanızı bekliyorum. Bunlardan birincisi Elif gibi dik olacaksınız. Yani nerede hangi şartlarda olursa olsun doğruluktan ayrılmayacaksınız. Adaleti tesis etmek için çalışacaksınız. Yeri geldiğinde haksızlıkların karşısında elif gibi dimdik duracaksınız. İkincisi İnançları ve idealleri uğrunda fedakarlık yapmaktan çekinmeyeceksiniz. İnançları ve idealleri uğrunda fedakarlık yapmayanlar herkes gibi sıradan insan olurlar. Fark yaratamazlar. Özgüvenli insanlar olarak ülkemiz ve milletimiz için nasıl faydalı olabilirim? Diye düşünüp çalışmalarımızı buna göre yoğunlaştırmamız gerekir. Üçüncüsü Teknolojiyi hem üreteceğiz hem de kullanacağız. Ülkemizi teknolojide dışa bağımlılıktan kurtarmak sizin ellerinizdedir. Her geçen gün, saat, dakika bilimde teknolojide yenilikler meydana geliyor. Biz takip etmekte zorlanıyoruz. Ama bunların birçoğunu biz üretmiyoruz. Son yıllarda kendi insanımızın yaptığı birçok teknolojik icat ülkemize inanılmaz katma değer sağladı. Bunları sayısını artırmalıyız. Bunun için teknolojiyi hayırlı, yararlı işlerde kullanmak için kendi insanımızın üretmesine ihtiyaç var. Çünkü biliyorsunuz teknoloji insanlık yararına kullanılabildiği gibi insanlık zararına da kullanılabiliyor. Ve dördüncüsü Tarihimizle kültürümüzle geleceğimize köprü oluşturacağız. Tarihimizi iyi okuyup, anlayıp geçmişimizden dersler alıp geleceğe sağlam adımlarla yürümeliyiz. Geleceğin Türkiye’sini özgür düşünen tarihini iyi bilen, kültürüne, değerlerine bağlı, vatanı ve milleti için fedakarlık yapabilen gençler inşa edecektir. Biz bunun tesisi için çalışıyoruz çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Müdür Kabahasanoğlu, sohbetin ardından öğrenci ve öğretmenlerle çay içti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21