Kabahasanoğlu üniversiteye hazırlık kurslarını ziyaret etti

Of Halk Eğitim Merkezi tarafından lise mezunlarına yönelik olarak açılan üniversite hazırlık kurslarını ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu üniversiteye hazırlık kurslarını ziyaret etti
banner71

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla örgün ve yaygın eğitim merkezlerinde eğitim faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Of Halk Eğitim Merkezi lise mezunlarının üniversite sınavlarına hazırlanmalarına katkı sunması amacıyla mezun öğrencilere yönelik üniversiteye hazırlık kursu açtı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde açılan “Üniversiteye Hazırlık Kursları”nı ziyaret etti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ziyarette öğrencilerle sohbet ederek onlara bazı uyarılarda bulundu. Kabahasanoğlu öğrencilere yaptığı konuşmada; “ Öncelikli olarak sizlere bu kursları düzenleyen Halk Eğitim Merkezi müdürümüze ve idarecilerine, okul müdürümüze ve idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sizler bizler için çok değerlisiniz. Hiç birinizin zayi olmasına tahammülümüz yoktur. Onun için liseyi bitirip mezun olmanıza rağmen devletimiz sizleri yalnız bırakmadı, sizler için bu ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarını açtı. Ülkemizin geleceğinde ümidimiz olan siz değerli gençlerimiz, artık bu değerin karşılığını çok çalışarak, iyi bir üniversite kazanarak kendinize, ailenize ve ülkenize karşı vazifenizi en iyi şekilde yapmalısınız. Bugün bizler burada sizleri ziyaret ederek sizlerin yanında olduğumuzu, sizlere güvendiğimiz belirtmek istedik. Başarı için bazı şeylerden feragat etmemiz gerektiğini de unutmamalısınız. Bu uğurda oyun, eğlence, TV izleme, sosyal medya gibi sizleri amacınızdan uzaklaştıracak unsurlara mesafe koymalı, bunlara ayıracağınız zamanları azaltmalısınız. İdealleriniz için, aileniz için ülkeniz ve dünyada mazlum milletlerin umudu olmak için çok çalışmalısınız. Bu yolda bizler her zaman sizlerin yanınızda olacağız.  Rabbimden çalışmalarınız sonucunda başarılar elde etmenizi diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaret programına Müdür Kabahasanoğlu’nun yanı sıra Of Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay, Müdür Yardımcıları Onur Artan ve Hakan Kanlı, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Temel Rıza Kofoğlu ve Müdür Yardımcısı Bayram Karaca katıldı.

 

3 Ekim 2019 tarihinde başlayan Üniversiteye Hazırlık Kursu 7 Haziran 2020 tarihinde sona erecek.

 

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesindeki Üniversiteye Hazırlık Kursları Sözel, Sayısal, Eşit Ağırlık sınıflarından oluşmuş olup 75 öğrenci katılıyor.

 

Kurslar hafta içi Perşembe ve cuma günleri 16.00- 19.00, hafta sonu cumartesi ve pazar günleri ise 09.00 - 16.00 saatleri arasında eğitim veriyor. 

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21