banner80

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine Oflu Dekan

KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Oflu hemşerimiz Prof. Dr. İsmail Hakkı Demircioğlu Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Dekanlığına atandı.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine Oflu Dekan
banner71

İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin Dekanlığına Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Oflu hemşerimiz Prof. Dr. İsmail Hakkı Demircioğlu atandı. 

 

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2016 yılında Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatlarının subay, astsubay ve diğer personel ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetleri yürütmek üzere İçişleri Bakanlığına bağlı bir yükseköğretim kurumu olarak kurulmuştu.

 

Akademi bünyesinde fakülte, enstitü, astsubay meslek yüksekokulları ve araştırma merkezleri bulunuyor.

 

Yeni görevini vatan hizmet olarak gördüğünü ifade eden Demircioğlu, yurt içi ve yurt dışında eğitim alanında elde ettiği tecrübelerini akademi ile paylaşarak  ülke ve dünya çapında kendisinden söz ettiren bir eğitim atmosferinin oluşması için elinden gelen gayreti göstereceğini belirtti.

 

İsmail Hakkı Demircioğlu kimdir?

Of doğumlu olan Demircioğlu, ilk ve ortaokulu Gülderen’de, lise eğitimini ise Hayrat Lisesi’nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi tarih bölümünde lisans ve takiben Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Demircioğlu, doktorasını dünyanın saygın üniversitelerinden birisi olan İngiltere’nin Birmingham Üniversitesi’nde alan eğitimi ve öğretmen eğitimi alanında tamamladı. Yurt içinde ve yurt dışında alan eğitimi ve öğretmen eğitimi alanında pek çok yayını olan Demircioğlu, aynı zamanda Yüksek Öğretim (YÖK) Kalite Kurulu’nda değerlendirici görevini de yürütmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

HAYIRLI OLSUN.İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21