banner80

İsmail Yıldırım İlkokulu’ndan “Verimli Çay Saati” uygulaması

Of İsmail Yıldırım İlkokulu tarafından başlatılan “Verimli Çay Saati” projesi ile öğretmenler öğrencileri ve velileri ile okulda bir araya gelerek öğrencilerin okul içi ve dışındaki tavır ve davranışları ile eğitim çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulunuyorlar.

İsmail Yıldırım İlkokulu’ndan “Verimli Çay Saati” uygulaması
banner71

Okullarda eğitim-öğretim başarısını artırmak, öğrencilerin daha mutlu ve sağlıklı eğitim hayatları yaşamak için farklı projeler uygulanıyor.

 

Eğitim-öğretimde bedensel ve psikolojik olarak sağlıklı bireyler yetişmesi amacıyla başlatılan “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında Of Merkez İsmail Yıldırım İlkokulu tarafından uygulamaya konan “Verimli Çay Saati” projesi ile öğrenci ve velileri, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenleri ile birlikte okulda bir araya geliyor.

 

Her sınıf için ayrı ayrı uygulanan projede öğrencilerin velileri ile bir araya gelen sınıf ve rehber öğretmenleri öğrencilerin sorunlarına birlikte çözümler üretiyor. Okul idaresi tarafından tahsis edilen özel sınıfta gerçekleştirilen etkinlik, haftanın dört günü uygulanmaya devam ediyor.

 

Projeyle ilgili toplantıya katılan veliler, evlerinde yaptıkları pasta, poaça, kurabiye türü yiyecekleri sınıfa getirerek çay eşliğinde aile ortamı oluşturarak eğitim- öğretim için beyin fırtınası yapıyorlar.

 

Rehber Öğretmenler Nurcan Aktaş ve Kevser Muhsir tarafından iki oturumda gerçekleştirilen etkinliğin birinci oturumunda sağlıklı beslenme, temizlik, iletişim araçlarının etkileri, akademik başarıda veliye düşen görevler ilgili tüm tarafların katılımıyla yapılıyor.  İkinci oturumda ise sadece veli ve rehber öğretmenin katılımıyla çocuk ihmal, istismarı ve mahremiyeti eğitimi konuları işleniyor.

 

Proje ile velilerin okulla buluştuğunu belirten Okul Müdürü Rıza Ercihan; “Proje ile hem velimizin kafasındaki soru işaretleri giderilmiş oluyor, hem de öğretmenlerimizin velilerle çocukları hakkında sağlıklı bir iletişim kanalı oluşması sağlanıyor. Kısa sürede bile projenin etkilerini gördüğümüzü de ifade edebilirim. Geçmişe dönük yaşadığımız sıkıntılarda belirgin bir iyileşme yaşıyoruz. Bunda bu projenin de etkisinin olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Verimli Çay Saati etkinliği için çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir; “Velilerimiz eğitimin içinde olmadığında önemli bir yanımızın eksik, olduğunda da önemli bir artıya sahip olduğumuza inanıyoruz. Sizlerin nezdinde okul müdürümüzü, rehber öğretmenlerimizi, sınıf öğretmenlerimizi ve tüm velilerimizi bu güzel çalışma nedeniyle tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21