İmam Hatipli öğrenciler Afrin’deki askerler için Fetih süresi okudu

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Afrin’de görev yapan askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için okudukları Fetih Suresi’nin duasını Şehit Polis Necmi Çakır’ın kabri başında yaptılar.

İmam Hatipli öğrenciler Afrin’deki askerler için Fetih süresi okudu
banner71

Milli birlik ve beraberlik adına ülkemizde özellikle Afrin’de Zeytin Dalı sınır dışı operasyonuna katılan askerimiz için yurdun dört bir yanında askerlere moral ve motivasyon organizasyonları yapılıyor.

 

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda da anlamlı bir etkinlik yapıldı.  Afrin’de mücadele eden askerlerimiz ve tüm şehitlerimiz için okulun öğrencileri tarafından Fetih Suresi okundu.

 

Okunan Sürelerin duasını yapmak üzere Okul Müdürü Şevket Bulut, Müdür Yardımcısı Mustafa Çapoğlu bir grup öğrenci ile birlikte Sıraağaç Mahallesi’nde Camiinde Cuma namazı kıldılar. Namaz sonrası okunan sürelerin duası Diyarbakır Silvan’da 5 Kasım 2015 tarihinde bölücü terör örgütünce şehit edilen Necmi Çakır’ın kabri başında yaptılar.

 

Etkinliği organize eden Ali Yeşilyurt İmam Hatip Okulu Müdür Yardımcısı Mustafa Çapoğlu; “Allah güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin. Onların gayretini artırsın. Devletimize, milletimize zeval vermesin. Bizler ülkemizin birlik ve dirliği için mücadele eden kahraman güvenlik görevlilerimizin yanında yer aldığımızı göstermek ve onlara manevi destek için 25 bin Fetih Suresi okuduk. İnşallah onlar ülkemizde okunan binlerce hatim ve dualar sayesinde, mazlumların da duasıyla muzaffer olacaktır.  Bizler öğrencilerimizi de vatana, millete ve kutsal değerlere saldırı olduğunda aynı mücadele ruhuna sahip aynı inançla yetiştirmeye çalışıyoruz. Bizler atalarımıza, şehitlerimize ve gazilerimize yaraşır nesiller yetiştirmenin gayesi içindeyiz. Rabbim gerek Afrin’de, gerek diğer bölgelerde mücadele eden Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun. Rabbim şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar versin” diyerek duygularını ifade etti.

 

Sıraağaç Mahallesi’nde düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürü Süleyman Bedir, Şehidin babası Fahri Çakır, Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu, Memur-Sen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Of Belediyesi Mahalli Hizmetler Müdürü Bayram Türk, Okul Aile Birliği Başkanı İzzet Keleş ve Eski Başkan Başkanı Cengiz Bulut ile mahalle halkı katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21