banner80

İmam Hatip Lisesi öğrencileri mezuniyetlerini iftarla kutladı

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen mezuniyet programı ile okula veda öğrenciler uğurlanırken programa katılan öğrenci ve velilere iftar yemeği ikram edildi.

İmam Hatip Lisesi öğrencileri mezuniyetlerini iftarla kutladı
banner71

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 2017-2018 sezonunun sona ermesi nedeniyle mezun olacak öğrenciler için mezuniyet programı düzendi. 

 

Ramazan olması nedeniyle okul idaresi ve aile birliği üyeleri, mezun olan öğrenci ve öğrenci velilerini iftarda buluşturdu. İftar öncesi mezuniyet programı icra edildi.

 

Of Sahil Gün Batımı tesislerinde yapılan mezuniyet törenine Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ,Of Müftüsü Recep Onat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu, Okul Müdürü Sedat Gül, öğretmenler, mezun olan öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

 

İlk olarak mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri Of Müftüsü Recep Onat, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Of Belediye başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu tarafından takdim edildi.

 

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını Okul Aile Birliği Başkanı Behzat Ulu yaptı. Ulu konuşmasında, “Öğrencilerimizin bu anlamlı gününde bizimle bir arada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Eğitim sadece akademik başarı değildir. Her alanda başarılı olmak gerekir. İmam Hatipli olmak bir misyon işidir ona uygun davranmak gerekir. Mezun olan yavrularımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Rabbim yollarını açık etsin. ”dedi.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da yaptığı konuşmada, ”İmam Hatip demek lider olmak, önder olmak demektir. Ülkemizde 28 Şubatlarda İmam hatipler çok sıkıntılar çektiler. Allaha şükürler olsun bugün her imkâna sahipler. Genler, elif gibi dimdik olun. Hiçbir makam ve mevkiinin önünde eğilmeyin. Eğilecekseniz vav gibi rabbinizin huzurunda rükûda eğilin. Ülkemizin ve insanlığın sizlere çok ihtiyacı olduğunu unutmadan üzerinizde taşıdığınız İmam Hatiplilik etiketini değersizleştirmeyin. Rabbim yolunuzu, bahtınızı açık etsin. Allah hayırlı isteklerinize muvaffak olmanızı nasip etsin.” Sözleriyle duygularını belirtti.

 

Of Belediye başkan Yardımcısı Halil Alireisoğlu da konuşmasında, “Of İmam Hatip Lisesinin ilk öğrencilerinden olan bir kardeşiniz olarak imam hatiplik etiketini hep gururla taşıdım. Yavuz Selim vakfında uzun yıllar yöneticilik yaparak İmam Hatipli öğrencilerimize hep yardımda bulundum. 28 Şubat sürecinde de İmam hatipler kapanmasın diye öğrenci kayıt için kapı kapı dolaştık. Bugün geldiğimiz noktaya şükürler olsun. Mezun olan kardeşlerimizi hayatlarında başarılar diliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Konuşmaların ardından mezunlar arasında dereceye girenlere Of Kaymakamlığı tarafından altın hediye edildi. Altınları Kaymakam Eyüp Fırat adına Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencilere takdim etti. Program akşam ezanının okunmasıyla yenilen iftar yemeği ile sona erdi

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21