banner80

Hastane çalışanlarından Kızılay’a kan bağışı

Of Devlet Hastanesi bahçesine konuşlanan Kızılay Kan Toplama aracına kan bağışında bulunan hastane çalışanları, sadece çalışmalarıyla değil, kan bağışıyla da hastalara hayat veriyorlar.

Hastane çalışanlarından Kızılay’a kan bağışı
banner71

Kan ihtiyacı bulunan hastaların umudu olan Türk Kızılay’ı, kan bağışı kampanyalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Of PTT kavşağında ve Çarşıbaşı Camii önünde sürekli olarak konuşlanarak Oflulardan kan bağışı toplayan Kızılay, bu kez Of Devlet Hastanesi bahçesine konuşlandı.

 

Kampanya kapsamında Of Devlet Hastanesi’nde tedavi olmaya gelen hastaların yakınları ile hastane çalışanları Kızılay’a kan bağışında bulundu.

 

Otuz personelin kan bağışında bulunduğunu ifade eden Of Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şaban Uysal; “Hem Türk Kızılay'ı çalışanlarına çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, hem de kan bağışında bulunan hastane personelimize teşekkür ediyorum. Bu bağışın, kan ihtiyacı olabilecek vatandaşlarımıza şifa olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Herkesin bir yakınının kan ihtiyacı olabileceğini unutmaması gerektiğini ifade eden Başhekim Uysal; “Kan bağışı konusunda  vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Unutulmamalıdır ki kendilerinin ya da akrabalarının kana ihtiyacı olabilir. 18 ile 65 yaş arasında  kilosu 50 kg fazla olan herkes kan bağışında bulunabilir. Kayıt, muayene, kan verme ve ikram gibi tüm işlemler için 30 dakikanızı ayırın ve kan bekleyen hastalara umut olun” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21