Gürpınarlı öğrenci ve velilerin tiyatro keyfi

Gürpınar İlk/Ortaokulu 2/A sınıfı Öğretmeni Mustafa Sarı, öğrenci ve velilerine Trabzon’da sahnelenen Karagöz-Hacivat ve Keloğlan Masalları oyunlarını izletti.

Gürpınarlı öğrenci ve velilerin tiyatro keyfi

Okullar düzenledikleri sosyal ve kültürel etkinliklerle eğitim ve öğretimi her geçen gün daha eğlenceli ve daha keyifli hale getiriyor.

 

Gürpınar İlk/Ortaokulu da sosyal ve kültürel faaliyetlerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Böylece eğitim- öğretimde başarının artırılması hedefleniyor.

 

Okulun 2/A sınıfı Öğretmeni Mustafa Sarı, öğrenci ve velileri tiyatro izlemeye götürdü. Trabzon Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde Özel Tiyatro ekibi tarafından sahnelenen Karagöz-Hacivat ve Keloğlan Masalları oyunlarını seyreden öğrenci ve veliler eğlenceli bir gün geçirdiler.

 

Hayatlarında hiç tiyatroya gitmeyen öğrenci ve velilerin birlikte tiyatro seyretmenin zevkine vardığını ifade eden Okul Müdürü Soner Kalkan; “Öğrencilerle birlikte tiyatroya gitmek bir öğretmen için çok güzel bir faaliyettir. Ancak hem öğrenciler hem de velilerle birlikte tiyatroya gitmek öğretmenin işini çok iyi yaptığı anlamına gelir. Okulumuz 2/A Sınıfı öğretmeni Mustafa Sarı yapmış olduğu güzel çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek öğrenci ve velilerini tiyatroya götürdü. Hayatlarında hiç tiyatroya gitmeyen öğrenci ve velilerimiz birlikte tiyatro seyretmenin zevkine vardılar. Onların memnuniyeti okulla yakın işbirliğini artırıyor. Veli, öğrenci, okul birlikteliği de başarıyı artırmada önemli bir gerçektir. Veliyi işe katamadığımızda gerçek anlamda eğitimde başarıdan bahsedemeyiz. Bu güzel etkinliği düzenleyen öğretmenimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21