Gurbetçilerden yöresel hediyelere yoğun ilgi

Yaz ve Bayram tatili nedeniyle memleketlerine akın eden gurbetçi hemşerilerimiz yöresel hediyelik eşyalara yoğun ilgi gösterdi.

Gurbetçilerden yöresel hediyelere yoğun ilgi
HABERİN GALERİSİ
Bize Her Yer Of

Bize Her Yer Of

Gurbetçi hemşerilerimiz “Bize Her Yer Of” çıkartmalarına ve yöresel hediyelere büyük ilgi gösterdi.
 
Of, bu yıl son yılların en kalabalık yaz sezonunu geçirdi. Ramazan Bayramı tatilinin de bunda etkili olduğunu belirten gurbetçiler, dönüşlerinde memleketlerinden yaşadığı yerlere götürmek için hediyelik eşya satan dükkanlara akın etti.
 
Bordo-Mavi renklere işlenen “Bize Her Yer Of” yazılı atkı ve araç süsleri, çorap, çıkartma ve çeşitli eşyaların büyük rağbet gördüğü hediyelik eşya dükkanları şu günlerde tatilciler tarafından kuşatılmış durumda.
 
Hediyelik eşya dükkanı sahibi Sinan Karaaslan çok yoğun bir yaz sezonu yaşadıklarını belirterek ürün yetiştirmekte zorlandıklarını tatil dönüşü nedeniyle aynı yoğunluğun devam ettiğini ifade etti.
 
İstanbul’da yaşayan Hüseyin Zırıh isimli gurbetçi ise, iki yıl üzerine memleketi Of’a geldiğini ifade ederek, İstanbul’da Of’un değerlerini anlatmak için hediyelik eşyalar aldığını söyledi.
 
Zırıh, ”Ofluları sadece uyanıklığı ile tanıyanlara vermek için Oflu Tarihçi Yazar Haşim Albayrak’ın “Oflu Din Adamları” isimli kitabını aldım. Hediyelik eşyaların yanı sıra bir de oğlum ve ben hem arabamıza hem boynumuza bordo mavi “Güneş doğudan yükselir, Fırtına Karadeniz’de kopar, Bize Her Yer Of” yazılı atkı ve çıkartmaları almayı ihmal etmedik” diye konuştu.

Haber-Foto: Habib Oganberdi

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
bulent zirih
bulent zirih - 10 yıl Önce

fotolarda iki musteri var biri kel biri sakalli onlara sorayrum o tukani ilk defami gordunuz oyle hic gormemisler gibi bakaysunuz mallara he

MURAT KÜÇÜKİBRAHİMOĞLU
MURAT KÜÇÜKİBRAHİMOĞLU - 10 yıl Önce

bu slogan trabzonspora ait ve öyle kalmalı bize heryer trabzon diye.

abdullah
abdullah - 10 yıl Önce

oflu olmak ayrıcalık değiil ama madem ki ofluyuz,o zaman bize her yer of.

ayş kadı  oğlu
ayş kadı oğlu - 10 yıl Önce

ofta böyle bi dükkan hiç görmemiştim ve ilkez bu senen trabzon of ilçesine gezmeye gelmişitim ve yöresrel hediyelik mazasına rasladım ve içeri girdim okadar güzel şeylr vardı keşanından tut elbisesine kadar her çeşit ürünler vardı bordo maviler de rekor olmuştu sanırım bize heryer of veya da arabada laz yazısı olan okadar kömik ve güzeldiki sizlerindfe gelmesini öneririm not.....

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21