Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan müzik ve sergi

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu tarafından düzenlenen yılsonu etkinliğinde katılımcılara Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sergisi ile Türk Halk Müziği dinletisi sunuldu.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan müzik ve sergi
banner71

2018-2019 eğitim yılı bitimine kısa süre kala okullardaki yılsonu etkinliklerine devam ediliyor.

 

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu yaptığı yılsonu etkinliklerinden birisi de Görsel Sanatlar, Teknoloji Tasarım Sergisi ile Türk Halk Müziği Dinletisi oldu.


Okulun Görsel Sanatlar Öğretmenleri Zahide Özdemir ve Havvanur Küçük Öztürk ile öğrencileri tarafından yapılan eserlerin sunulduğu Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sergisi düzenlendi. Okulun bahçesinde yapılan serginin açılış kurdelesini Of Kaymakamı Eyüp Fırat kesti. Sergide sunulan eserler ziyaretçiler tarafında ilgiyle gezildi.

 

Sergi açılışının ardından konferans salonunda düzenlenen müzik gösterimine geçildi. Müzik gösterimine geçilmeden önce Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Müdürü Mehmet Soylu bir selamlama konuşması yaptı. Müdür Soylu konuşmasında, “Öncelikli olarak davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Şükürler olsun kazasız belasız bir sezonu geride bırakıyoruz. Eğitim- öğretimdeki akademik, sosyal ve kültürel çalışmalarımızı çeşitlendirerek sürdürüyoruz. 2023 Vizyonuna uygun olarak, çevresinde kendini ifade edebilen, mutlu bireyler olma adına sosyal, kültürel, sportif alanlarda daha aktif olmaları için imkânlar sağladık. Beceri atölyeleri oluşturduk. Her öğrenci en az bir spor branşına katılmasını sağladık. Tüm öğrencilerimizi sinemayla buluşturduk. Kız ve erkek öğrenciler için Kuranı Kerim yarışmaları düzenledik. Bayram dönüşü de mezuniyet törenimiz olacak. Çalışmalarımız her zaman yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, okul aile birliği başkanımıza ve velilerimize teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

 

 Selamlama konuşmasından sonra Müzik Öğretmeni Nurten Satılmış ve öğrencilerinden oluşan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Korosu Türk Halk Müziğinin gösterimine geçildi oluşan sevilen eserleri dinleyicilerin beğenisine sundular. Dinleyenlerin beğenisini kazanan müzik dinletisine dinleyenler de alkışlarla destek oldu. Of Kaymakamı Eyüp Fırat hem Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sergisinde hem de Türk Halk Müziği Dinletisinde emeği geçenleri tebrik ederek, başarılar diledi.

 

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundaki programa; Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Stajer Kaymakam Muhammed Berat Berdibek,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demire  okul  müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21