banner80

Eski Vekil Aşkın Asan, Bakan Yardımcısı oldu

Eski Milletvekilimiz Aşkın Asan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Eski Vekil Aşkın Asan, Bakan Yardımcısı oldu
banner71

Ak Parti 23.Dönem Ankara Milletvekili Oflu hemşerimiz Doç. Dr. Aşkın Asan, 12 Haziran seçimlerinin ardından kurulan ve Fatma Şahin’in Bakan olarak atandığı Bakanlığın Bakan Yardımcılığı görevine atandı.
Resmi Gazetenin dünkü sayısında yayınlanan karar şöyle;
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından:
Karar Sayısı : 2011/733
1 – Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 8000 ek göstergeli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Aşkın ASAN’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 93 üncü maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.
2 – Bu Kararı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yürütür.
 
Aşkın Asan Kimdir?
26 Kasım 1965'te Of Erenköy’de dünyaya geldi. İlk, orta ve Lise eğitiminin ardından Riyad Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını, 1992'de ABD Texas Tech Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında yaptı. Doktora eğitimini ise 1998'de Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde tamamladı. 1998 yılında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümüne yardımcı doçent olarak atandı. 2002-2004 yılları arasında Dubai Ajman University of Science and Technology'de görevlendirildi. 2004'de bilgisayar ve öğrenim teknolojileri alanında doçent oldu. Sultan Qaboos Üniversitesi Öğretim Teknolojileri Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Dekan Yardımcılığı ve Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Araştırma projeleri yürütücülüğü yaptı. Çoğu uluslararası olmak üzere 30'un üzerinde makalesi yayımlandı. 23. Dönem'de Ak Parti’den Milletvekili seçilen Asan, Akdeniz Parlamenter Asamblesi (APA) Türk Grubu Başkanı ve İKÖPAB Türk Grubu Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Asan, evli ve 3 çocuk annesi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 10 yıl Önce

bu zor görevin altından kalkacağına olan inancımız tamdır bu vesileyle yeni görevinde üstün başarılar dilerim...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21