Diyenet-Sen Of Şubesi’nden Fransa’ya kınama

Türk Diyanet-Sen Of Şubesi üyeleri yaptıkları basın açıklaması ile Fransa senatosunun Ermeni Soykırım İddiaları ile ilgili almış olduğu kararı kınadılar.

Diyenet-Sen Of Şubesi’nden Fransa’ya kınama
Türk-Diyanet-Sen Of Şubesi yönetici ve üyeleri düzenlemiş oldukları basın açıklaması ile Fransa’yı kınadılar.
 
Şube Başkanı Ömer Özsoy, Başkan Yardımcıları Vahap Vahapoğlu ve Cihat Erdim ile birlikte çok sayıda üye Of Melih Gökçek Parkı’nda düzenledikleri açıklamada şu ifadeler yer verdiler.
 
Değerli Kamuoyuna;
Tarihi şanla, iftiharla dolu büyük Türk Milletine sürülmek istenen çirkin iftira asla gerçeği yansıtmamaktadır. Bize bu iğrençliği yakıştırmaya çalışan, geçmişte kollayıp beslediğimiz Fransa’nın yakın geçmişte Cezayir’de yapmış olduğu katliamların kanı kurumamışken ecdadımız için attığı iftira, hakkı da haddi de değildir.
 
Viyana önlerinde uzayan kuşatmanın asker üzerindeki olumsuz psikolojisini düşünen Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın genel saldırı emri isteyen komutanlara hitaben “Evlatlarım kuşatma uzun sürdüğünden asker evlatlarımız aylardır yorgun ve uykusuzdur. Korkarız ki bu psikolojiyle şehre girdiklerinde ahrette hesabını veremeyeceğimiz hareketlerde bulunurlar” diyerek genel saldırıyı durdurması,
 
Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethinde Bizans halkına verdiği “Artık emin ellerdesiniz ve hürsünüz” teminatı, mazlum halde bulunan Yahudilerin İspanya’dan katledilmelerini önleyip ülkemize getirilmesi ve dünyanın neresinde bir mazlum varsa her türlü yardım için gayret gösterilmesi, binlerce yıllık tarihimizden küçük örneklerdir.
 
Ecdadımızın idaresi altında olan ülkeler her alanda refaha ulaşırken, sözde medeni Avrupa ülkelerinin işgal ettiği ülkelerin yer üstü ve yeraltı tüm zenginlikleri talan edilmiştir. Yüzyıl geçmesine rağmen hala ecdadımızın iradesini özleyen, isteyen halklar vardır.
 
Ermenilerin Anadolu’da yaptığı mezalim tarihi belgelerle sabittir. İşgalci Rus güçlerinden aldıkları cesaretle şımaran Ermeni çeteleri Türk köylerini basarak hamile kadınların karnındaki bebeğin cinsiyetine iddiaya girerek kadınların karnı deşilmiş, genç kızlar tecavüze uğramış, tüm halk camilerde toplanılıp canlı canlı ateşe verilmiştir. Tüm bu canavarlıklara karşılık Ermeniler katledilmemiş sadece sürülmüştür ve bu yolculuğa dayanamayanlardan ölümler olmuştur.
 
Tarihimize güvendiğimiz için söylüyoruz ki bu tarihçilerin tartışması gereken bir meseledir ama bunu üç beş bin ermeni oyu almak için pençelerindeki Cezayirli kardeşlerimizin kanı kurumayan Fransızların yapması da trajikomiktir.
 
Tarihinde hiçbir başarısı olmayan 2.Dünya Savaşında Almanların çabucak işgal ettiği küçük ülke Fransa’nın ne kendisini ne de söylemlerini önemsiyor, yapılan bu alçaklığın bedelini ödemeleri için Fransızlara karşı yapılacak her türlü yaptırımda Diyanet Camiası olarak en önde yer alacağız.
 
Dünyanın her yerindeki vatandaşlarımızı konuya duyarlı olmaya davet ediyoruz. Küçük ülke Fransa kiminle uğraştığını, tükürdüğünü yalayarak gösterecektir.
 
Bu vesileyle başta devlet büyüklerimizin, kanaat önderlerimizin, sanayi ve iş adamlarımızın, ülke sınırları içerisinde yaşayarak bu güzel vatanın ekmeğini yiyen halkımızın, bu olay karşısında susmayarak ellerinden gelen her türlü maddi ve manevi yaptırımları bir an önce hayata geçirmelerini diliyoruz.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
cevdet hacıbektaşoğlu
cevdet hacıbektaşoğlu - 10 yıl Önce

yüksel bey başlığın altında iki yerde Türk Diyanet sen diye yazmışsınız. Diyanet sen diye düzeltirseniz doğru olur.çünkü türk diyanet sen farklı bir sendika.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21