banner80

Dernekpazarı’nın adayları kahvaltıda buluştu

Dernekpazarı Belediye Başkan Adayları, Çay Ocağı işletmecisi Yavuz Cansız’ın düzenlediği kahvaltıda bir araya geldiler.

Dernekpazarı’nın adayları kahvaltıda buluştu
banner71
 

 

 

 

30 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri Dernekpazarı’nda bambaşka bir havada geçiyor.

 

Aday adaylığı sürecinde Ak Parti adaylarının birlikte çalışarak güzel bir örnek olmasının ardından bu kez farklı siyasi parti bayrağı altında seçime giren adaylar, Çay Ocağı İşletmecisi Yavuz Cansız tarafından düzenlenen kahvaltıda buluştular.

 

Kahvaltıya Ak Parti Aday Dr. Mehmet Aşık, MHP Adayı Dursun Atalay, Saadet Partisi’nin adayı Recep Yakuphan, İlçe Başkanları ve Meclis Üyesi adayları katıldı.

 

Dernekpazarı’nın hizmete susadığını ve aynı ideal uğruna aday olduklarını belirten Başkan Adayları kahvaltıda da birlik mesajları verdiler.

 

Hep beraber aynı ideal uğruna yola çıktıklarını belirten MHP Belediye Başkan Adayı Dursun Atalay; “Başlangıçta  Herkes  kendi çalışmalarını sürdürürken amaç olarak Her şey Dernekpazarı için olduğuna göre bugün de beraberiz. Yarın da, seçimlerden sonra da beraber olacağız” dedi.

 

Farklı siyasi görüşte olsalar da amaçlarının Dernekpazarı’na hizmet etmek olduğunu belirten Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Recep Yakuphan; “Yaptığım kısa araştırma ve seçim çalışmaları dönemindeki gözlemlerimle Dernekpazarı’nın çok farklı bir yeri olduğunu, buradaki  samimi hava ile  samimi sohbetlerin  hiçbir yerde  olmadığını tespit ettim. İşte  bugün de bunun bir örneğini yaşıyoruz. Farklı siyası görüşlü olabiliriz. Amma amacımız Dernekpazarı’na hizmettir. Arkadaşlarıma başarılar dilerim” diye konuştu.

 

Dernekpazarı’na vefa borcu olduğunu belirten Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Aşık; “Dernekpazarı tektir. Başka bir Dernekpazarı olmadığına göre burasını  layık olduğu konuma  getirmek için yola çıktık. Hepimizin hedefi aynı olduğuna göre aramızda  siyası çekişmelere yer yoktur. Dün beraber başladık. Bugün beraberiz. Seçimden sonra da kazananı tebrik edip, yanında olmaya devam edeceğiz. Bu güzel birlikteliğe vesile olan işyeri sahibi Yavuz Cansız’a da teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Kahvaltıya katılmayan CHP Başkan Adayı İbrahim Akbulut yaptığı açıklamada; “Biz demokrasinin gereğini en güzel bir şekilde  yerine  getirdik. Tüm adayları bürolarında ziyaret edip başarı diledik.  Seçimden sonra da  kazananı  tebrik eder, başarı  dileriz. Yemek konusu bizce farklı. Biz birbirimize rakibiz. Ancak seçimden sonra  bir yemekte  buluşup, kazananın yanında olduğumuzu, seçim süreci içinde olanların bittiğini, Dernekpazarı için  el ele çalışacağımızı belirtmeyi  daha uygun gördüğümüz için  iştirak etmedik” diye konuştu.

 

Kahvaltıyı düzenleyerek adayları bir araya getiren Yavuz Cansız ise yaptığı açıklamada; “Bundan önceki seçimlerde seçim öncesi bazı olaylar olmuş ve seçim sonrası da kırgınlıklar olarak yansımıştı. Bu dönem çok demokrat bir seçim ortamı  yaşıyoruz. Türkiye’ye baktığımızda İlçemiz  bu konuda örnektir diyebiliriz. Seçimlere 10 gün kala böyle bir  oluşumla seçmenlere -Bakın adaylar  ne kadar  samimi. Biz de  seçim için  birbirimizin gönlünü kırmayalım dargınlıklara meydan vermeyelim- demek istedim. İştirak eden ve etmeyenlere teşekkür  ederim” ifadelerini kullandı.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21