banner80

CUMDER’den Bayram öncesi eğlence gecesi

CUMDER tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl Kurban Bayramı tatili öncesine denk gelen Kaynaşma ve Birliktelik Şenliği’nde Cumapazarılılar ve bölge halkı müzik ve horona doydu.

CUMDER’den Bayram öncesi eğlence gecesi
banner71

Cumapazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen geleneksel kaynaşma ve birliktelik şenliği Cumapazarı’nda yapıldı.

 

Cumapazarı İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen eğlence dolu gecede yöremizin yetiştirdiği önemli sanatçılar Ahmet Okur, Mesut Çakır, Sedat Keskin, Nuri Bahadır ve Yakup Atalay sahne aldı.

 

Seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle katılımcılara keyifli dakikalar sunan sanatçılar, hareketli parçalarıyla ve kemençeleriyle de davetlileri horona doyurdular. Gece, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

 

Güzel bir kaynaşma sağladıklarını ifade eden CUMDER Başkanı Yaşar Çakır; “İş hayatı ve birçok nedenden dolayı Cumapazarı dışında yaşayan hemşerilerimizi burada yaşayan vatandaşlarımızla bir araya getirmek ve kaynaşmalarına vesile olmak amacıyla başlattığımız etkinlikleri dört yıldır sürdürüyoruz. Güzel bir gece yaşayacağız. Sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp bu güzel gecede bizlerle birlikte olacaklar. Cumapazarı halkımıza ve komşu mahallelerden gecemize iştirak eden tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi geliştirme adına bu güzel gecelerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. Bunların yanında yöremizdeki siyasetçileri, iş adamlarını ve yöre halkımızı da derneğimize bekliyoruz. Dernekten sadece almak için değil de vermek için de uğramalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21