Cumder’de Yaşar Çakır yeniden Başkan

Of Cumapazarı Derneği Cumder’in 7 olağan kongresinde mevcut başkan Yaşar Çakır, yeniden başkanlığa seçildi.

Cumder’de Yaşar Çakır yeniden Başkan
banner71

Merkezi İstanbul’da bulunan Cumapazarı Kültür ve Yarımlaşma Derneği CUMDER, 7. olağan kongresini yaptı.

 

Dernek Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Başkan Yaşar Çakır Dernek kuruluşlarından bu güne kadar derneğe olan ilgisizliklerinden yakınırken tekrar insanların kendilerine derneklerine sahip çıkılmasını istedi. Bir araya gelerek, hasret gidermek istediklerini tüm köylüleri ile bir araya gelmeleri gerektiğini tek yürek olmalarını diledi. Her konuda güçlerinin gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Dernek çalışmalarının ve sosyal tesislerin artık oyun oynanan yer olmayacağı yönetim kurulu kararı ile karar alındığını ifade eden Çakır Dernek bütçesi ile ilgili bilgi verirken mülkiyet alımında emekleri geçenlere teşekkür etti.

 

Kongrede ziyarete gelenler arasında bulunan dernek başkanları da selamlama konuşmalarında Başkan Çakır’ın göstermiş olduğu özveri ve başarısına dikkat çekildi. Cumapazarlıların başkanlarına sahip çıkmalarını isteyen konuk başkanlar, Başkan Çakır'ın kendileri için de örnek bir başkan olduğunu ifade ettiler.

 

Kongrede divan başkanlığını İdris Türk yaparken divan üyeliklerini ise Bilal Saral ve Ersan Yeşilyurt yaptı.

 

Kongrede Yaşar Çakır ve yönetimi, üyelerin oyunu alarak üç yıl daha göreve devam etmesine karar verildi.

 

Kongreye Of Hayrat Derneği Başkanı Mustafa Saral, Güngören Trabzonlular Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Aktürk, Bölümlü Derneği Başkanı Yılmaz Cakır, Kıyıboyu Derneği Başkanı Hasan Kolenoğlu, Uğurlu Derneği Başkanı Yaşar İlhan, Saraçlı Derneği Başkanı Mustafa Basri Vahapoğlu ve Gülen Köyü Derneği Başkanı Ali Ayaz  katıldı.

 

Tüzükte değişiklik yapılarak olağan kongre sürecide 3 yıla çıkartıldığı kongrede Başkan Çakır gelecek dönemde yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi vererek, temsilcilikler, şenlikler, özel geceler ve kültürel etkinliklere devam edeceklerini ifade etti.

 


Yönetim Kurulu Asil Üyeler;

Yaşar Çakır, Dursun Yılmaz, Murat Saral, Abdullah Koç, Fatma Özçelik, Paşa Koç, Mehmet Sarıalioğlu, Bilal Saral, Ali Öztürk, Nuri Zengin ve Tuğba Yıldırım

 

Yönetim Kurulu Yedek Listesi;

Murat Aydın, Mustafa Saral, Fatih Zengin, Mehmet Koç, Dursun Sümer, Altay Koç, Ahmet Uzun, Mehmet Karakaş, Celal Zengin, Kerem Baba ve Sedat Koç

 

Denetleme Kurulu Asil Üyelikleri;

Murat Kaya

Aslıhan Öztürk

İbrahim Topçuoğlu

                                            

Denetleme  Kurulu Yedek Üyeleri

Ali İhsan Öztürk

Abdullah Uzun

Naci ÖztürkHaber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN.EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 4 yıl Önce

DEĞERLİ KARDEŞİM ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21