Cumapazarılı Öğrencilerden hasta ve yaşlı ziyareti

Cumapazarı İlk/Ortaokulu öğrencileri “Değerler Eğitimi” kapsamında mahallelerindeki hasta ve yaşlı insanları ziyaret ederek hayır dualarını aldılar.

Cumapazarılı Öğrencilerden hasta ve yaşlı ziyareti

Okullarda uygulamaya konan ve insan odaklı çalışmayı önemseyen “Değerler Eğitimi” dersi öğrencilere milli ve manevi değerlerin yanı sıra sosyal etkinlik ve sosyal kazanım imkanı da sunuyor.

 

Of’un Cumapazarı Mahallesi’nde eğitim veren İlk/Ortaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Hikmet Turan, Müdür Yardımcıları İsmail Kurt ve Adnan Muratoğlu ile birlikte mahallelerindeki hasta ve yaşlı insanları evlerinde ziyaret ettiler.

 

Proje ile öğrencilerine hem eğitim hem de sosyal kazanım sağladıklarını belirten Okul Müdürü Hikmet Turan; “Yaşlı ve hastalarımız bizlerin baş tacıdır. Bir hepimiz onlar gibi olacağız. En azından onların yaşadıklarını görüp hem onlara sahip çıkmak gerektiğini hem de sağlığımıza dikkat etmemiz gerektiğini anlamalıyız. Bugün hasta ve yaşlısına sahip çıkmayan toplumların yarınlarında çok daha büyük toplumsal bunalım yaşayacaklarını unutmamalıyız. O nedenle geleceğimiz olan yavrularımızı bu tür gezilerle daha da bilinçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21