Çocuklar çocuk bayramında doyasıya eğlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yılı Of’ta İsmail Yıldırım İlkokulunda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Çocuklar çocuk bayramında doyasıya eğlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yılı ülke genelinde olduğu gibi Of’ta da düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Atatürk anıtı önünde düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdür İdris Kabahasanoğlu tarafından Müdürlüğünün çelengi anıta sunuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

İsmail Yıldırım İlkokulunda düzenlenen resmi kutlama programı da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İsmail Yıldırım İlkokulu Müdürü Cemal Kızıltay tarafından yapıldı.

Okul Müdürünün konuşmasının ardından öğrenciler günle ilgili şiir ve yazılarını okudular. Şiirlerin ardından öğrenciler tarafından halk oyunları, müzikal gösteriler ve çeşitli oyunlar sundular. Öğrenciler hazırlayıp sundukları oyunlarla hem oynadılar hem eğlendiler hem de gelen protokol üyeleri ve velileri eğlendirdiler. Öğrencilerin gösterilerinin ardından son bölümde Trabzonspor Marşı ile öğrenciler izleyenleri coşturdu.

İlçe genelinde yapılan satranç turnuvasında dereceye giren öğrenciler Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kaymakam Refiği Ali Can Uludağ, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından hediye takdim edildi.

Programa Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kaymakam Refiği Ali Can Uludağ, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İl Jandarma Komutanı Burak Çelik, Askerlik Şubesi Başkanı Özkan Göç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2022, 16:01

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21