ÇAYKUR’un bin 500 işçi alımı için başvurular başlıyor

ÇAYKUR bünyesindeki çay fabrikalarında çalıştırılmak üzere alımı yapılacak bin 500 işçi için 9 Mayıs Salı günü başvurular başlıyor.

ÇAYKUR’un bin 500 işçi alımı için başvurular başlıyor
banner71

ÇAYKUR, Genel Müdürlüğüne bağlı çay fabrikalarında mevsimlik işçi olarak çalıştırılmak üzere bin 500 işçi alımı yapacak.

 

Nisan ayında duyurusu yapılan ancak şartları belirlenmediği için ertelenen işçi alımı için şartlar belirlenerek başvurular alınmaya başlanıyor.

 

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (ÇAYKUR) bağlı Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde bulunan çay fabrikalarında çalıştırılacak işçiler için o illerde ikamet etme şartı getirildi.

 

9 Mayıs 2017 Salı günü başlayacak olan başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezi ve Hizmet Noktalarından yapılabilecek.

 

Sadece erkek adayların başvuru yapabileceği alımda başvuru yapacakların en az ilkokul mezunu olması, engelli ve eski hükümlü olmaması, başvurduğu ilde ikamet etmesi şartı getirildi.

 

Başvuruların ardından 1 Haziran 2017 Perşembe günü saat 13.00’de Of’ta noter huzurunda yapılacak olan kura çekimiyle işe girecek şanslı kişiler belirlenecek.


Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Zengin; “ÇAYKUR tarafından Trabzon ilinde bu kapsamda toplam 240 kişi alınacak olup ilimizde bu alımlara Of, Hayrat, Dernekpazarı, Çaykara, Sürmene, Köprübaşı ve Araklı ilçelerinden başvuru yapacak olan vatandaşlarımız Sürmene Hizmet Merkezi’nden başvuru yapabileceklerdir. Diğer ilçelerimiz ise Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz ile müdürlüğümüze bağlı ilçe belediyelerinde bulunan İŞKUR Hizmet noktalarından başvuru hususunda yardım alabilirler” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21