Büyükşehir mezarlıkları bakım ve onarımdan geçiriyor

Mezarlıklar için özel bir ekip oluşturan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramına kadar 600 mezarlığı bakım ve onarımdan geçirecek.

Büyükşehir mezarlıkları bakım ve onarımdan geçiriyor
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi il genelindeki mezarlıkların bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor.

 

Mezarlıklarda gerekli düzenlemelerin yapılması için özel bir ekip oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramına kadar 600 mezarlığın bakım ve onarımını en güzel şekilde gerçekleştirmeyi planlıyor.

 

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, mezarlık bakım ve onarım çalışmalarını Trabzon’un tüm ilçelerinde sürdürdüklerini kaydetti.

 

Mezarlıklarda bakım, onarım, temizleme ve ağaçların budamalarını yaptıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Mezarlıklarımız sıklıkla ziyaret edilen önemli alanlardır. Gelen vatandaşların kabirleri ziyaret edebilmeleri, dualarını rahatça yapabilmeleri ve toplum olarak ecdadımıza en iyi şekilde sahip çıkmamız için mezarlıkların bakımlı olması çok önemli. Bunun için mezarlıklarımızı ele alarak bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Bu çalışmayı her yıl tekrarlıyoruz. Böylece ilimizdeki tüm mezarlıkları elden geçirmiş, sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluyoruz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21