Bu yaz çay toplamak dert olmayacak

Oflu çay üreticisi Yılmaz Can, yıllardır çay üreticisinin çözülemeyen toplama sorununa çözüm buldu.

BU BİR REKLAMDIR...

Of’un Ballıca Beldesi sakinlerinden çay üreticisi Yılmaz Çan, bölgemizin en önemli geçim kaynaklarından olan çayın toplanmasını kolaylaştıran makineyi çay üreticilerinin takdirine sundu.
 
ÇAN yaptığı açıklama da şu ifadeleri kullandı; 
Son yıllarda yaş çay toplayan işçinin azlığı ve yüksek işçi maliyeti nin önüne geçmek için elimizdeki imkanlar ölçüsünde   uzun  süredir yaptığımız  çalışmalar sonucu  piyasadaki en verimli çay toplama makinesini halkımızla paylaşmak  istiyoruz.
 
Geçen yıl deneme kesimleri yapıldıktan sonra çay müstahsiline  duyurmaya karar verdiğimiz makineden elde ettiğimiz sonuçları gerek sözlü gerekse görsel olarak halkımızla paylaşmayı uygun gördük.
 
Bu makinenin yapılmasındaki temel hedef halkı yanıltmak suretiyle bir menfaat  temini  değil öncelikli olarak kendi işimizi görmek için gerekli gayret sarfedilmiştir.
 
Bilindiği gibi piyasada çay toplama makinesi adı altında 500 ila 2000 tl arsında makineler satılmakta olup beklenen performans alınamamaktadır. Bu durum karşısında halkımız büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Bizim makinenin en kalitelisinin fiyatı 1000 tl civarıdır. Bizim makine den almayı düşünenler kullandığımız makineyi test etmeden satış yapılmayacaktır.
 İki aylık deneme kesimleri sonucu elde ettiğimiz verileri ve görüşlerimizi halkımızla paylaşacak olursak;
 
1.      Çay makası hiçte güçümsenecek bir alet değil.
2.      Çay makasıyla az veya çok herkes her türlü arazi şartlarında çay toplayabiliyor.
3.      Bizim makineyle arazi ve çalışanına göre saatte 75 kg ila 125 kg  çay toplamak mümkün.
4.      500 kg çayı toplamak için yaklaşık 1 lt benzine ihtiyaç duyuluyor.
5.      Makine 5 kg ağırlığında ancak korkmayın çayın üstünde duruyor.
6.      Eğer benim sağlığım yerinde çaylıklarımda düz sayılır diyorsanız kısa bir alışma döneminden sonra sabah 7.00  ila 12.00 arası 500 kg +,- 50 çay toplamayı taahhüt ediyoruz.
7.      Makineyle köklü toplamak neredeyse imkansızdır.
 
NOT: Makine hakkında soru ve görüşleriniz için 0532 460 90 68 nolu telefondan bilgi alabilir ve kullandığımız makineyi OF’ta Cumhuriyet Caddesi No:2 adresindeki BİLGİN TİCARET’ te görebilirsiniz.

BU BİR REKLAMDIR...
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem Yazıcı
Adem Yazıcı - 9 yıl Önce

Düşünce iyi fakat yetersiz inşaallah makasını geliştirirsin amaç para kazanmanın yanında insnlara hizmette olmalı saygılarımla

Yahya Alper
Yahya Alper - 9 yıl Önce

Bence bu iş tutar ancak geliştirmen gerektiğini düşünüyorum .İlk olarak ağır gibi geldi bana sanki daha hafif bir motor olabilir.Çünkü bayağı bir şekilde zorlanıyorsun kaldırıp boşaltmak için.Döktüğü yönündeki elştiriye katılmıyorum .Birde güvenlik sorunu var gibi yani insan kolaylıkla elini motorun ağzına kaptırabilir hissi veriyor.Ayrıca fiyatıda pahalı .Yinede bu haliyle bile çok büyük kolaylık sağlar üreticiye.Tebrik ediyorum.

hakan bakan
hakan bakan - 9 yıl Önce

bu içat tutmadı

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21