Bölümlü’de heyelan; 1 ev yıkıldı

Bölümlü Beldesi’nde meydana gelen heyelanda 1 ev yok olurken bir ev de kullanılamaz hale geldi.

Bölümlü’de heyelan; 1 ev yıkıldı
Bölümlü Beldesi Emirgan Mahallesi’nde meydana gelen toprak kayması bir evi yuttu. Belde ile mezere ve Yanika’lara ulaşımın sağlandığı ana yol üzerinde meydana gelen heyelanda yaklaşık 10 dönüm arazi kullanılamaz hale geldi.
 
Tufan Balekoğlu, Nazmi Balık, Mahmut Balık ve Temel Balık’a ait arazilerin kaydığı heyelanda Nazmi Balık’a ait iki katlı ev yok olurken Mahmut Balık’a ait iki katlı ev ise kullanılamaz duruma geldi. Heyelanın meydana geldiği anda her iki evin de boş olması büyük bir faciayı da engelledi.
 
Heyelanda evi yıkılan Nazmi Balık, evlerinin boş olmasına sevindiklerini belirterek “Verilmiş sadakamız varmış. Evde hiç kimse yoktu. Evimiz tamamen yok oldu. Evdeki eşyaların dahi izine rastlayamadık. İyi ki bu heyelan evde olduğumuz bir anda meydana gelmedi. Yoksa cenazelerimiz bile bulunmayacaktı” diye konuştu.
 
Heyelanda yaklaşık 7 dönüm çay arazisini kaybeden Tufan Balekoğlu, “çok şükür canımız sağ. Ama yaklaşık yedi dönüm çay arazim sele gitti. Bu arazinin geri gelmesi mümkün değil. Bu yolu yaklaşık 300 hane kullanıyor. Bu yolun yeniden ulaşıma açılması da çok zor. Yetkililerden çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Bölümlü Belediye Başkanı İsmail Mercan yaptığı açıklamada heyelan nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşamadıkları için sevinçli olduklarını belirtirken “maalesef bir evimiz yıkıldı ve bir evimiz de kullanılamaz durumda. Yaklaşık 10 dönümlük bir arazide kullanılamaz hale geldi. Mezere ve Yanika Mevkiine ulaşımın sağlandığı yol da ulaşıma kapandı. Bu yolun ulaşıma açılması belediyemiz imkanları ile mümkün değil. Afette zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Belediye olarak gerekli müracaatlarımız yaptık. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından heyelanlı sahada inceleme yapıldı. Yetkililerimizden zararların karşılanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21