Bölümlü Ortaokulu’nda Yerli Malı şenliği

Bölümlü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda düzenlenen Yerli Malı Haftası etkinlikleri okulda şölen havasında kutlandı.

Bölümlü Ortaokulu’nda Yerli Malı şenliği

Yerli malını özendirmek ve tutumlu olmayı teşvik etmek için okullarda her yıl 12- 18 Aralık haftası Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası olarak kutlanıyor.

 

Önemli bir geçmişe dayanan ve daha çok “Yerli Malı Haftası” olarak bilinen Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftası ülkemiz genelinde okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Hem tutumlu olmayı hem de yerli malını kullanmayı özendiren hafta, Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan itibaren kutlanmaya devam ediliyor.

 

Bölümlü Ortaokulu’nda düzenlenen Yerli Malı Haftası öğrenci, öğretmen, veli ve davetlilerin katılımıyla şenliğe dönüştü.

 

Öğrenci velilerinin evlerinde yaptıkları el yapımı yiyecekler okul bahçesinde sergilenerek davetlilere sunuldu. Çok sayıda vatandaşın ve velinin katıldığı etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve çok sayıda idareci katıldı.

 

Müdür Kabahasanoğlu yaptığı konuşmasında; “Böyle bir farklı etkinliği düzenleyen okul müdürümüz Mahmut Bektaş beyi, öğretmenlerimizi ve değerli velilerimizi tebrik ediyorum.  Çok güzel dayanışma tablosu gösterdiniz. Rabbim bu birlikteliğinizi, dayanışmanızı ve başarınızı daim eylesin” dedi.

 

Okul Müdürü Mahmut Bektaş yaptığı açıklamada; “Bizler velilerimizle hep istişare ve dayanışma içinde hareket ediyoruz. Başarılı olmak için velilerimizi gücünü ve değerini biliyor ve önemsiyoruz. Onlar da sağ olsunlar çok güzel yiyecekler hazırlayıp gelmişler. Amacımız yemek değil beraberlik ve bir farkındalık oluşturmaktır. Havanın da güzel olması dolayısıyla adeta karnaval havası yaşadık. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Ayrıca davetimize icap eden değerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İdris Kabahasanoğlu’na, meslektaşlarıma ve davetimize icap eden herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21