banner80

Birinciyi belirleyebilmek için yedek sorular da yetmedi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Of Belediyesi öncülüğünde Of’ta eğitim veren liseler arasında düzenlenen bilgi yarışmasının birincisini belirleyebilmek için yedek sorular da yeterli olmadı.

Birinciyi belirleyebilmek için yedek sorular da yetmedi
banner71
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Of Belediyesi tarafından düzenlenen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAS) hayatı ile ilgili bilgi yarışması büyük heyecana sahne oldu.
 
Sahil Günbatımı tesislerinde gerçekleştirilen yarışmaya Of’ta eğitim veren Altı liseden 18 öğrenci katıldı. Jüri tarafından hazırlanan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAS) hayatı ile ilgili 20 asıl 20 yedek soru yarışmanın birincisini belirlemeye yetmedi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz yarışma öncesinde yaptığı konuşmada böylesine anlamlı bir yarışmaya katkıları nedeniyle Of Belediye Başkanı Murat Saral’a teşekkür etti.
 
Of Belediye Başkanı Murat Saral ise yaptığı konuşmada Kutlu Doğum Haftası'nı bu yıl diğerlerinden farklı bir şekilde kutlamak istediklerini belirterek, "Yarışmayı Peygamber Efendimiz'in hayatı hakkında bilgilerimizi genç kardeşlerimizle birlikte tazelemek veya bilmediklerimizi öğrenmek amacı ile düzenledik. Yarışmanın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.
 
Büyük çekişmeye sahne olan yarışma asıl soruların tümünü doğru cevaplayarak aynı puanla yarışmayı tamamlayan Of Anadolu Lisesi ile Of Anadolu İmam Hatip Lisesi yedek sorularda birincilik için yarıştı.
 
Yedek soruların altıncısından sonra Anadolu Öğretmen Lisesi ikinciliği, ŞAT Lisesi üçüncülüğü elde ederken, asıl ve yedek tüm soruları doğru cevaplayan Of Anadolu Lisesi ve Of Anadolu İmam Hatip Lisesi birinciliği paylaştılar.
 
Yarışmanın sonunda yedek sorularda bitince Of Belediye Başkanı Murat Saral, “bu yarışma sabaha kadar bitmez öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyor ve iki okulun öğrencilerini de birinci kabul ediyoruz” dedi.
 
Birinci olan Of Anadolu Lisesi ve Of Anadolu İmam Hatip Lisesinin asıl ve yedek 5 öğrencisine birer diz üstü bilgisayar, ikinci olan Of Anadolu Öğretmen Lisesi ve üçüncü olan Of ŞAT lisesi öğrencilerine birer adet altın verildi. Yarışmayı dördüncü tamamlayan Taşhan Lisesi ve beşinci tamamlayan Ulusoy EML öğrencilerine mansiyon ödülleri verildi. 
 
Yarışmaya Katılan Okullar ve öğrenciler;
H.M.B. ULUSOY EML      ; Mücahit Yıldız, Şule Yaman, Lütfiye Akgünoğlu, 
Ş.A.T.   ÇPL                 ; Merve Terzi, Ömer Faruk Okumuş, Büşra Süleymanoğlu,
ANAD. İMAM HATİP LİS.  ; Semanur Yılmaz, Ayşe Güven, Hatice Özkır,
ANADOLU LİSESİ            ; Büşra Öztel, Gülsüm Şahin, Hilal Fil,
TAŞHAN LİSESİ              ; Yusuf İslam Soylu, Müslim Helvalı, Özlem Bahadır,
ANADOLU ÖĞRET. LİS.   ; Eyüp Özkır, Aynur Çelik, Hale Nur Civelek,
 
Yarşımanın Jüri Üyeliklerini ise H.M.B. Ulusoy Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Hasan Baştan, Ş.A.T. Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Ayşe Uzun, Taşhan Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer Kahraman, Anadolu Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Cengiz Demirel ve İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Şevket Bulutoğlu yaptı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21