Bir Dahaki Bayram Namazı Kandil’de

Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği’nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,”Nasip olura önümüzdeki sene bayram namazını Kandil dağında kılacağız” dedi.

banner71

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul’da Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği’nde hemşerileriyle bir araya geldi.

 

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada önümüzdeki sene bayram namazını Kandil dağında kılacaklarını söyledi.

 

Dernekte düzenlenen bayramlaşma törenine katılan ve yaklaşık 1000 kişiye hitap eden Soylu, “Bu ülkenin dağlarında 600 terörist kaldı. 15 binlerden 600’lere sayı indi. Nasip olursa bir dahaki bayram namazını Kandil dağında kılacağız” dedi.

 

Süleyman Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bayramın 1.günü Kato doğındaydık. Mehmetçiklerimizle bayram namazı kıldık. Oradan Trabzon’a geçtim. Ben Trabzon’a ilk kez giden biri değilim. Ekrem İmamoğlu da geliyor. Trabzon’da VİP’I kullanmak istedi. Kullansın dedik. VİP’in çıkışında onu bekleyenler var. Biliyorsunuz onlardan biri bana ‘Akıllı ol, Soylu’ dedi. Kato dağından Trabzon’a gelen, terörle mücadele eden Trabzon’un evladına hemşehrisi ‘Akıllı ol’ diyor. Ben Türkiye’nin her yerinde terörle mücadeleden dolayı el üstünde tutuluyorum. Allah’ım bana güç ve kuvvet verdiği sürece de terörle mücadeleye devam edeceğim. Daha sonra İmamoğlu Ordu’ya geçti. Orada da VİP’I kullanmak istedi. Arkadaş sen musakka yiyordun, halkçıydın, nereden çıktı VİP’den geçmek. Ben de Demokrat Parri genel başkanıydım, VIP’I kullanmadan ülkeyi dolaştım, normal halkın arasına katıldım. Ordu’da VIP’den geçemeyince, valimize ‘sinkaflı cümleler kullandı. Terörle mücadele eden valimize bu sinkaflı kelimeler kullanmak bir belediye başkan adayına yakışmadı. İstanbul’da önemli bir seçime gidiyoruz.”

 

“Küskünlerin gönlünü alacağız”

15 Temmuz’da sadece kendi cesaretimizle kurtulmadık. Sudan’dan Mymar’dan, Kudüs’den dualarla kurtulduk. Ne dediler 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Almanya’ya oraya buraya kaçacak dediler. Algı yapmak istediler. Ama Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na indi, halkına meydanlara çıkın dedi. Kılıçdaroğlu, Bakırköy belediye başkanının evinde kahve içerek darbeyi izlemeyi tercih etti. Bunları iyi değerlendirin. Halkımız, 31 Marta’ta bize MHP ile birlikte yüzde 52 oy verdi. Halkımız diyor ki, terörle mücadeleni, dış politikanı ve pek çok şeyini beğeniyorum. Eksiklerin de var bunu da bil dedi bize. Biz de farkındayız. Bazen kazanırsınız aslında kaybetmişsinizdir. Bazen kaybedersiniz aslında kazanmışsınızdır. Küstürdüklerimiz var, onların gönüllerini 23 Haziran’da alacağız. 31 Mart’ta bize güçlü destek verdiniz. Aynı desteği fazlasıyla 23 Haziran’da istiyoruz. Ankara, Antalya, Mersin, Adana gibi yerleri kaybettik. Giresun, Zonguldak’ı kazandık. Silivri ve Çatalca CHP’nin kalesidir. İstanbul’da seçimi kaybetmedik. Ben kaybetmiş olsaydık, kaybettik derdim ama kaybetmedik. Sandıkların yüzde 10’unu açtırıp saydırdık. 29 binden 13 bine fark indi. Biz yeniden seçim olsun istemedik. Açılsaydı, seçim olmayacaktı ve Binali abi büyükşehir belediye başkanı olarak ilan edilecekti. Sandıkları açtırmayan ve saydırmayan CHP ve YSK’dır. İtiraz ettik, 29 binden 13 bine indi. Niye diğer yüzde 90 oyu saydırmadınız? Seçimde hile olmuştur. Büyükiehir seçimlerinin her aşamasında sorun var, hile var.”

 

“Amerika’nın 15 Temmuz’unu not ettik”

İstanbul seçimlerinden sonra Amerika, biz bunu not ettik diyor. Sen kimsin Amerika, biz de senin 15 temmuz’unu not ettik. Bakın değerli hemşehrilerim, seneleridr siyaseten dayak yiyoruz. Darbeler dönemiyle ve diğer dönemlerle sürekli bunlar bizi haraca bağladı. Artık haraç vermiyoruz. Bunların derdi bu. Amerika diyor ki S-400 alma. Niye? Saldırırsam kendini koruma, bi yere saldıracağın zaman da elinde böyle güçlü silah olmasın. 1 oya sahip çıkamazsak, yarın ülkeye nasıl sahip çıkacağız? Bakın, başörtülü hanımlarımıza omuz atanlar, deniz kenarından kovanlar var. 31 Mart’tan sonra güç zehirlenmesi yaşayanlar var. 23 Haziran İstanbul seçimleriyle, ideolojik kavga ve çatışma yaratmak isteyenler var. Buna izin vermeyeceğiz.

 

Of Hayrat Birleşik Makililer Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı İdris Türk, Sayın bakan Süleyman Soylu’yu derneklerinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Sayın Soylu öncelikle Trabzonlularla, Of ve Hayratlılarla, Maki köyleri ile bayramlaşmak, hasbihal etmek istedi. Kendisi hem iç hem de dış politikada ülkenin gündemini hepimizle paylaştı. Bayramın ilk günü Kato dağındaydı sayın bakanımız, ikinci günü Trabzon’da, üçüncü günü derneğimizde. Kendisine kolaylıklar diliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği’ndeki programına Bahçelievler belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve çeşitli STK başkanları da katıldı Yaklaşık 4 saat dernekten kalan bakan Soylu’yu içerde ve dışarda takip eden 1000’e yakın insan, izdihama neden oldu.

 

Haber: Aytekin Akay

Foto: Sadullah Dervişoğlu

İstanbul

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21