Belediyeye olan borçları yapılandırmak için son 1 hafta

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, vatandaşların Büyükşehir Belediyesine olan içme suyu ve atık su borçları ile emlak, ilan-reklam ve çevre temizlik vergileri borçlarının yapılandırma kapsamında yeniden yapılandırmalarını istedi.

Belediyeye olan borçları yapılandırmak için son 1 hafta
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlardan alacaklı olduğu içme suyu ve atık su borçları ile emlak, ilan-reklam ve çevre temizlik vergileri dâhil tüm vergiler, harçlar ve ücretlerin yapılandırılmasının sonlanmasına 1 hafta kaldı.

 

Trabzon halkına seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Bu önemli fırsattan yararlanalım” dedi.

 

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesinin vatandaşlardan alacaklı olduğu 30 Haziran 2016 öncesi borçlar yapılandırıyor.

 

Büyükşehir Belediyesinin alacaklı olduğu emlak, ilan-reklam ve çevre temizlik vergileri dâhil tüm vergiler, harçlar ve ücretler ile Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğünün alacaklı olduğu içme suyu ve atık su borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların 31 Ekim’e kadar ilgili birimlere başvurarak işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

 

Yapılandırma sonrasında ödemeler 2’şer aylık periyotlar halinde 6-9-12-18 taksit şeklinde gerçekleştirilebilinecek. Yapılandırma işleminden yararlanan vatandaşlar 6736 Sayılı Kanunun kendilerine sağlamış olduğu tüm haklardan yararlanabilecek. Yapılandırma işleminden yararlanan ve ödemelerini taksitler halinde gerçekleştirecek olan vatandaşlar, yasa kapsamında 30 Kasım 2016 tarihine kadar ilk taksitin ödemesini gerçekleştirecek.

 

Tüzel kişiliği kaldırılan (mahalleye dönüştürülen) köyler, tüzel kişiliği devam eden orman köyleri ile mülga belde belediyeleri sınırları içinde bulunan içme suyu ve atık su aboneleri adına TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından tahakkuk ettirilen ve vadesi 30 Haziran 2016 tarihini geçmeyen borçlar, taksitlendirilebileceği gibi 31 Aralık 2016 tarihine kadar peşin ödenmesi şartıyla sadece anapara tahsil edilecek.

 

2014 yılında 6552 Sayılı Kanun kapsamında borçlarını yapılandıranlar, isteğe bağlı olarak bütün borçlarını birleştirebilecek. Dava konusu olan borçlarda davacı, davadan vazgeçmesi durumunda yapılandırma işleminden faydalanabilecek.

 

GÜMRÜKÇÜOĞLU: BU ÖNEMLİ FIRSATTAN YARARLANALIM

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hemşehrilerinin bu önemli fırsattan yararlanmalarını istedi. Belediyelerin söz konusu alacaklarının yatırımların en önemli kaynağı olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, “30 Haziran öncesi tüm borçlar yapılandırma kapsamındadır. Vatandaşlarımızın bu önemli fırsatı çok iyi değerlendirmelerini, hem borç yükünden kolaylıkla kurtulmalarını hem de yatırımlarının önünü açmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21