banner80

Başkan Zorluoğlu, mahalle muhtarlarıyla buluştu

Başkan Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Genç ile birlikte, Ortahisar’da görev yapan muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinlemek üzere bir toplantı düzenledi.

Başkan Zorluoğlu, mahalle muhtarlarıyla buluştu
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Avukat Ahmet Metin Genç ile birlikte, Ortahisar’da görev yapan muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinlemek üzere bir toplantı düzenledi.

 

EYOF parkında düzenlenen ve yoğun katılımın gözlendiği toplantıda söz alan muhtarları tek tek dinleyen Başkan Zorluoğlu, “Trabzon’da büyükşehir, Ortahisar Belediyesi, Muhtarlar Konfederasyonu, muhtarlar derneği, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla birlik ve beraberlik içinde bir dönem başladı. Bugün de burada güzel bir örneğini sergiliyoruz. Göreve başladığımız günden itibaren Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç İle tam anlamıyla uyum ve iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Birlikte daha da güçlü bir şekilde şehrimize, Ortahisar’ımıza ve mahallelerimize en iyi hizmetleri götürmek için gayret gösteriyoruz” diye konuştu. 

 

Geride kalan dönemi değerlendiren ve belediyede bir değişim/dönüşüm süreci başlattıklarını anlatan Başkan Zorluoğlu, “Belediye teşkilatında daire başkanlıkları düzeyinde bazı daireleri kapattık, bazılarını birleştirdik. Daha etkin hizmet yapacak bir yönetim oluşturmaya çalıştık. Belediye yönetiminde kısmî değişiklikler yaptık. Elbette ki belediyenin hafızasını muhafaza ediyoruz. Yani belediyede şuana kadar yönetim kademelerinde yaptığımız değişiklikler yüzde 30 civarındadır. Her 3 kişiden birini değiştirdik ikisini muhafaza ettik. Yönetim anlayışımızı rahatlıkla yürütebileceğini değerlendirdiğimiz arkadaşlar göreve devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

Kendi ekibini kurup, bu ekiple yola devam etme noktasındaki iradelerinin sürdüğünü dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Büyük oranda ekibimizi tamamlamış olduk. Bu arada büyükşehir belediyemizin bir kaynak meselesi vardı. İlçe belediyelerimizde de mutlaka aynı sorun söz konusudur. Bir taraftan büyükşehir belediyelerimizin kaynaklarını arttırma ve geliştirme noktasında önemli adımlar attık. Önümüzde ki süreçte bu adımların neticesini hizmet olarak hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

MUHTARLAR TALEPLERİNİ YAZILIM ÜZERİNDEN TAKİP EDECEK

Muhtarlara yönelik toplantılarının düzenli şekilde devam edeceğini bildiren Zorluoğlu, “Bu toplantılarda sizlerin taleplerinin alınması, bu taleplerin yerine getirilip getirilmediği hususunda geri dönüşler, bir anlamda bilgi aktarımı gerçekleşecek. Konuyla ilgili de bir yazılım geliştirme çalışmalarımız var. Bu yazılımla tüm muhtarlarımız taleplerini bizlere ilettiğinde gelişmeleri de buradan takip edebilecekler. 2020 programımızı hazırlarken, bütün ilçelerdeki muhtarlarımızla bir araya geleceğiz. Muhtarlarımızın da taleplerini alacağız ve 2020-2021-2022-2023 yıllarına yönelik Trabzon Büyükşehir Belediyesi yatırım programını böylelikle hazırlayacağız” dedi.

 

MUHTARLAR BELEDİYEYLE DOĞRUDAN MUHATAP OLACAK 

Büyükşehir belediye teşkilatının, genel sekreterden daire başkanına hatta şube müdürüne kadar tüm kademelerde muhtarları bire bir muhatap kabul edeceğini vurgulayan Zorluoğlu, şöyle devam etti:

 

“Muhtarlarımızın taleplerini mutlaka ciddiyetle ele alacağız. Bütün taleplerin hemen yerine gelmesi elbette mümkün değil ancak muhtarlarımızı muhatap almak, muhtarın söylediğini ciddiye almak ve o çerçevede sorunlara çözüm bulma çabası ortaya koymak zorundayız. Ben bütün teşkilatıma bu yöndeki talimatlarımı her toplantıda aktarıyorum. Muhtarımı muhatap kabul etmeyen, muhtarımın söylediklerini ciddiyetle ele almayan, muhtarıma gereken saygıyı sevgiyi anlayışı göstermeyen yönetici bizimle yola devam edemez. Bu kadar net söylüyorum.”

 

MUHTARLARA OTOPARK, MUHTARLIKLARA SU ÜCRETSİZ

Muhtarların belediyeye ait otoparklara ücret ödemeyeceği müjdesini de verdiği toplantıda, su abonelik meselesine de değinen Başkan Zorluoğlu, “Bu konuda TİSKİ Genel Müdürümüz Ali Tekataş bir çalışma başlatmıştı. Muhtarlık binalarının su aboneliklerinden abonelik ücreti alınmasından vazgeçildi. Benim bir tane cep telefonu numaram var, başka yok. Şimdi Muhtarlık Dairesi başkanımız hem kendi numarasını hem de benim numaramı sizlere verecek. Sizler de beni arama gereği duyduğunuzda acil durumlarda benimle iletişime geçebilirsiniz. Hizmet noktasında bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Kanalizasyonla alakalı olarak, eski merkez köyler başta olmak üzere, Ortahisar Belediyesi sınırları içerisindeki büyük köylerden başlamak kaydıyla gruplandırma yapılarak büyük oranda çözeceğiz. Bu bizim öncelikli meselelerimizden bir tanesidir. Dünya Bankasından bir kredi talebimiz de oldu. İnşallah onu da yakın zamanda neticelendirdiğimizde sorunları çözeceğiz” dedi.

 

 “TRABZON PARMAKLA GÖSTERİLECEK”

Trabzon’un sadece yol ve kanalizasyon değil, birçok başka hizmete de ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Projelerimizi hazırlıyoruz. Bir kısmını başlattık. Önümüzdeki dönemde çok daha önemli projeleri hayata geçireceğiz. İnşallah Trabzon bizim dönemimizde, kısa bir süre içerisinde bölgenin en güzel sahiline sahip olacak. Mesela; Ganita bizim için Trabzon insanı için denizle buluşmanın ilk noktasıdır. Ganita artık şu haliyle şehrimize yakışmıyor. Ganita ile ilgili Faroz’a kadar çok özel bir proje hazırladık. Faroz’dan sonra Gülcemal dolgu alanını da kapsayan, Beşirli’ye kadar olan alanda da bir bütün olarak yürüyüş yolları, bisiklet yolları, sosyal alanlar, aktivitelerin yapılacağı alanlar, yeni yaşam mekânları, eğlenme, dinlenme mekânları gibi çok özel bir takım fonksiyonlandırmalarla, Allah’ın izniyle Ganita’dan Akyazı’ya kadar, Trabzon birkaç sene içerisinde bölgenin parmakla gösterilecek sahillerine sahip olacak.  Vatandaşlarımızı sahile bağlayacak çok güzel bir projenin de bu arada inşasına başlayıp tamamlayacağız. Ulaşımla, özellikle dolmuşlara ilgili de aşama aşama adımlarımızı atıyoruz. Yeni otobüsler alacağız. Önümüzde ki beş yılda filomuzu yenileyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 

AHMET METİN GENÇ: “BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTUYOR”

Toplantıda konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, “Bu toplantı özlenen bir toplantıydı. Bu konuda Başkanımız Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum. Çünkü büyükşehir belediyesi ile koordineli olmak çok önemli. Başkanımız seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Bu yeni dönem ve yeni anlayışın alametidir” dedi.

 

 

MUHTARLAR KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI AKTÜRK: “ÖZLEDİĞİMİZ TABLO”

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk de toplantı için Başkan Zorluoğlu’na teşekkürlerini bildirerek, “Burada çok önemli bir tablo var. Yıllardır bu tabloyu bekliyorduk. Demek ki iki belediye başkanı bir araya gelebiliyormuş. Sorunlarımızı sizlere istediğimiz an aktarabiliyoruz. Biliyoruz ki; biz icra makamı değiliz. Bizler rica makamıyız. Onun için sizlerin bizlere verdiği destek çok önemlidir. Bu konuda her iki belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

 

ZORLUOĞLU: “TÜM TRABZON’U MİTİNGE DAVET EDİYORUM”

Toplantının sonunda, hem muhtarları hem de Trabzon halkını, 25 Ağustos pazar günü kente gelerek Meydan Parkı’nda toplu açılış gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmaya davet eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Pazar günü kentimizde, hem yerel seçimler dolayısıyla teşekkür mahiyetinde vatandaşlarımızla buluşacak hem de bir toplu açılış töreni gerçekleştireceğiz. Trabzon halkı, Büyükşehir Belediyesinde % 65’e yakın, büyük bir oy oranıyla partimize ve şahsıma destek verdi. Yine tarihinin en yüksek oyuyla Ortahisar’da Ahmet Metin Genç’e destek olundu. Halkımıza müteşekkiriz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu teşekkürün bir göstergesi olarak Trabzon’umuzu ziyaret edecekler. Bize düşen bu jeste karşılık daha büyük bir jestle cevap vermek ve Meydan Parkı’nda her zaman olduğu gibi kendilerini büyük bir kalabalıkla karşılamak ve teşekkür etmek olacaktır.”

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21