Başkan Sarıalioğlu Okul Aile Birliği Başkanlarıyla buluştu

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

Başkan Sarıalioğlu Okul Aile Birliği Başkanlarıyla buluştu
banner71

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Of Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Okul Aile Birliği Başkanları ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

 

Başkanlardan okulları ile ilgili bilgiler alan Başkan Sarıalioğlu, sorunlarla birebir ilgileneceğini belirtti.

 

Eğitimde zirve yoktur

Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Bir çocuğumuz temel eğitimden orta öğretime geçiş yapacağı zaman ilçemizde bütün imkanlar mevcut. Gerek Fen Lisesi, gerek Anadolu Lisesi, gerek Sağlık Meslek Lisemiz ilçemizde mevcuttur. Çocuklarımız buralara gidebilirler. Trabzon’daki altı Fen Lisesinden biri bizim ilçemizde. Bu konuda sağ olsun Belediye Başkanımızın büyük çabaları olmuştur. Şu anda derslik başına düşen öğrenci sayımız 17’dir. 2005 yıllarında bu sayı 40 idi. 2005 yılında Şube Müdürü olduğumda ilçemizde sadece 21 tane öğrencimiz dört yıllık üniversitelere yerleşmişti şu anda bu rakam 150 civarındadır. Fen Lisesi’nin de mezun vermeye başlamasıyla bu oran daha da yukarılara çıkacaktır. Gerçekten çok iyi durumdayız fakat eğitimde zirve diye bir şey yoktur. Daha iyisi olmak için elimizden gelen gayreti hep beraber göstermeliyiz” diye konuştu.

 

Hayalimiz Of Üniversitesi Kurmak

Başkan Sarıalioğlu ise konuşmasında; “Hepimizin ortak derdi evlatlarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlayıp, onlara hem kendi gelecekleri adına, hem de ilçemizin geleceği adına katkı sağlayacak eğitimi vermek için ortak çaba harcıyoruz. Eğitim konusunda Trabzon ilimizin en önemli sıçrama gösteren ilçesi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Okul aile birliği başkanlığı çok kutsal görevlerden bir tanesidir. Gönül işidir. İlçemizde ilkokul ve liseler yapılırken neden üniversite de olmasın hayalini içimizde hep taşıdık. Bunun sonucunda da Of’a Teknoloji Fakültesi kazandırıldı. Bunlar büyük mücadele ve yoğun emekler sonucunda oldu. Şu anda üniversitemizde 980 öğrencimiz var. Şu andaki hayalimiz ise Of Üniversitesi kurmaktır. Burada okul öncesi eğitiminde başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde bu öğrencilerimizi bu üniversiteye de hazırlamamız lazım. Bakıldığında Türkiye’de 3 tane Yazılım Mühendisliği bölümü var, 4 tane Enerji Sistemleri Mühendisliği var ve bunlar Of’tadır. Bu hedeflerimiz şu an hayal gibi gelse de ilk planlandığında şu andaki fakülte de hayal gibiydi. Bizim şiarımız “İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın”. Bu evlatlar hepimizin evlatları dolayısıyla evlatlarımızın hiçbir tanesinin kötü yola düşmesine, eğitimden mahrum kalmasına gönlümüz razı olmaz” ifadelerine yer verdi.

 

Toplantıya Başkan Sarıalioğlu ve Müdür Kabahasanoğlu’nun yanı sıra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21