banner80

Başkan, esnafın gönderdiği talep formlarını tek tek okudu

Of Belediye Başkanı Murat Saral, esnaftan gelen yaklaşık 300 öneri ve talep formunu tek tek okuyup kendilerine telefonla geri dönüş yaparak teşekkür etti.

Başkan, esnafın gönderdiği talep formlarını tek tek okudu
banner71
Of Belediye Başkanı Murat Saral, Of’ta yaklaşık 2000 esnafa İstek ve Öneri formu göndererek esnafın görüş ve önerilerini bildirmelerini istedi. Zabıta Amirliği personeli tarafından tek tek dolaşılarak tüm esnafa dağıtılan formlardan 300 tanesi esnaf tarafından doldurularak zabıta amirliğine teslim edildi.
 
Formları tek tek okuyan Başkan Saral, esnafa telefonla geri dönüş yaparak önerileri için teşekkür ederken istek ve taleplerinin de kayda alınıp değerlendirileceğini kendilerine ifade etti.
 
Esnaftan ilginç öneri ve talepler aldıklarını belirten Başkan Murat Saral, Of Havadis'e yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz hafta 2000 adet form bastırarak Of’ta yaşayan ve esnaflık yapan vatandaşlara dağıttık. İlk etapta yaklaşık 300 adet form bize geri döndü. Formları bizzat kendim okuyarak vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alma fırsatı buldum. Sağ olsunlar çok güzel istek ve önerilerde bulundular. Temizlikle alakalı olsun, otoparklarla alakalı olsun, sokak hayvanlarıyla olsun önerilerde bulundular. Biz de gerekli notlarımızı alıyoruz. Vatandaşlarımız formları kendilerine dağıtan zabıta personelimize bunları kimin okuyacağını sormuş, başkan tarafından okunacak cevabına inanmamışlardı. Bunu da kendileri telefonla geri dönüşlerde bize ifade ettiler. Bu sayede vatandaşımızın ve esnafımızın sesini duymaya çalışıyoruz. Görüşler bizler için çok önemli. Bu istek ve öneriler bizlerin çalışmalarına yön verecektir. Görüşlerini paylaşan tüm vatandaşlarımıza, tüm esnafımıza teşekkür ediyorum. Daha güzel bir Of için, daha temiz bir Of için, daha yaşanılabilir bir Of için mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Nuhoğlu
Ali Nuhoğlu - 9 yıl Önce

Güzel bir uygulama olmuş benim kanaatim problem genelde otopark ve temizliktir. Özellikle yaz aylarında çok yoğunluk oluyor inşallah en kısa sürede bu tür problemler çözülür. Allah kolaylıklar versin..

mehmet
mehmet - 9 yıl Önce

temizlik ve oto park sorunu var.ançak ofu tahada büyük sorunlar bekliyor.bu işsizlikdir.bu alanda nasil bir çalişma düşünülüyor bunlari hiç ele aliyormular açaba.ben bir esnafim sayin başkanimda esnafdir oda biliyordur illaki.esnafin halini.of ilçemizde her geçen gün yeni ulusal mazalar açmakdadir.ve bu mazalardan dolayi of ilçemizden her ay milyonlarça para dişari çikıyor.ve bunlara kayıtsız şartsiz ruhsat veren belediye ofun esnafini ve geleçeğini hiç düşünüyorlarmi açaba.bençe bu konular daha önemlidir.bunlari birazda olsa düşünsünler.esnaf arkadaşlarima tek sözüm var....sizden aliş veriş yabandan sizde aliş veriş yabin....paramiza sahip çikalim ofun dişina çikarmayalim.paramiz ilçemizde kalsin.saygılarimla

zafer
zafer - 9 yıl Önce

icraata dökmek önemli bu arada trb belediye başkanının söz verdigi 61 projeden biten varmı???

ali şahin
ali şahin - 9 yıl Önce

sayın başkan kamareların önünde okuyor ne kadar inandırıcı bir haber sayın başkan ofun önüne dikilmiş üç tane ucube yapı var bunlar böylemi duracak onlar hakkın da düşünceniz nedir ve aynı zamanda ofun doğusu yani okullar sokağı of değilmi o tarafa hiç gelmezmisiniz

Editörün Notu:
Ali bey merhaba,
Başkanın kameralar önünde okuyup arkasında ne yaptığını bilemeyiz...
Eğer form dolduranlardansanı ve size dönmemişse başkan haklı olabilirsiniz. Ama biz haberci olarak onlarca insan tarafından geri dönüldüğünü teyit ettik.

Başkanın bu mesajı okuyacağını da tahmin edebiliyoruz. Keşke iletişim bilgilerinizi, en azından mail adresinizi yazmış olsaydınız eminim ki başkan size de geri dönüş yapacaktı. Okullar sokağındaki problemin ne olduğunu öğrenme fırsatı bulurdu.

Selamlar...

fatih seyhan
fatih seyhan - 9 yıl Önce

sayın başkan iyi bir uygulama yapmışda o forum yolladığı esnafların çoğu kaldırımları işgal ederken ve bu sayede kaldırımda zaten yürüme alışkanlığı olmayan hemşehrilerimin sahilde yürüyüş yaparcasına yolda yürümeleri ile trafiğin çok iyi durumda olduğuna nasıl cevab bulacak otopark sorunu olan ofda otopark mafyasına dur deneceklermi köy minibüslerinin duraklarının dağınık ve gelişi güzel olmasına nasıl cevab verecek devletin her türlü imkanlarını kullanan belediye ilçe sınırları içerisinde olan bazı köylerin su akışlarının düzensiz olmasına ne diyecek vs. vs anlatmakla bitmez

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21