Ballıca’da Kur’an Kursu öğrencilerine belge

Ballıca Beldesi Kur’an Kursu’nda Kur’an eğitimi gören öğrenciler, düzenlenen törenle belgelerini alarak yarıyıl tatiline girdiler.

Ballıca’da Kur’an Kursu öğrencilerine belge

Of’un Ballıca Beldesi Büyük Mahalle’de bulunan Kur’an Kursu’nda Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi gören öğrenciler için belge töreni düzenlendi.

 

Mardin, Diyarbakır, Batman, Bayburt, Gümüşhane ve Ordu gibi yurdun değişik il ve bölgelerinden öğrencilerin eğitim gördüğü kursta, geleneksel hale getirilen yarıyıl belge töreni, Of Kaymakamı Eren Arslan ve Of Belediye Başkanı Murat Saral’ın katılımıyla yapıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Kurs Yöneticisi Muhammet Hanefi Topal; “Kursumuzda değişik bölgelerden gelen öğrencilerimiz var. Ailelerinden, anne ve babalarından uzakta olan bu yavrularımız, yarıyıl tatiline girecek ve hasret kaldıkları ailelerine kavuşacaklar. Onların buradaki eğitimlerini ve başarılarını belgeleyerek onların yollarını gözleyen anne ve babalarına birer hediye götürebilmeleri amacıyla onlara birer başarı belgesi vermeyi amaçladık” dedi.

 

Törende konuşan Kaymakam Arslan; “Ballıca Kuran Kursumuz gerek fiziki şartlarıyla gerek atmosferi ile tam bir eğitim yuvası hüviyetinde. Her şeyden önce bu ortamı sağlayan Dernek, Vakıf ismi burada geçen geçmeyen herkesten Allah Razı olsun. Bu özelliğimiz Köylerde ki ve Beldelerde ki insanlarımızın duyarlılığı tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde en üst seviyededir. Sevgili öğrenciler, sizler memleketimizin dört bir tarafından ailelerinizden ayrılarak ilim öğrenmek, Allah’ın emri Kuran’ı öğrenip insanlığa öğretmek için buraya geldiniz. Bu herkese nasip olacak bir fırsat değildir. Bu anlamda bunun kıymetini bu yaşlarda bilirseniz, özümserseniz ileriki yaşlarınızda memleketimize insanlığa ve dinimize hizmet eden bireyler olacaksınız. Ben tek başıma ne yapabilirim diye düşünmeyin. Dinimiz sizin omuzlarınızda ve sorumluluğunuzda yükseleceğini unutmayın. İnşallah burada aldığınız eğitim ve gayretiniz güzel sonuçlar doğuracaktır. Ben geçirmiş olduğunuz eğitim-öğretim döneminin sizler için hayırlı olmasını diliyorum. Ailelerinizle sağlıklı huzurlu gelecek temennisiyle saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

Öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra çok terbiyeli ve ahlaklı yetiştirildiğini ifade eden Of Belediye Başkanı Murat Saral, “Ben özellikle çocuklarımızı yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz sadece başarılı değil, aynı zamanda güzel ahlakla yetiştirilmiş. Uzak diyarlardan kalkıp Kur’an eğitimi için buralara gelmiş bu yavrularımızı kutluyorum. Allah onlardan razı olsun. İnşallah burada alacakları eğitimle ülkemizin geleceğine ve dinimize hizmet edecekler. Ailelerinizi özlemişsinizdir. Onlara kavuşmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Bizlerin de selamlarını iletin” diye konuştu.

 

Törenin ardından öğrencilerin başarı durumlarına göre takdir ve teşekkür belgelerinin yanı sıra hayırsever vatandaşların destekleri ile öğrencilere para ödülü verildi.

 

Törene Kaymakam Arslan ve Başkan Saral’ın yanı sıra Ballıca Belediye Başkan Vekili Ahmet Aktürk, Ballıca Belediyesi Eski Başkanı Hasan Çakır, Of Müftüsü Recep Onat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Ballıca’da hizmet veren Vakıf ve Dernek Yöneticileri ile Ballıcalı vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 8 yıl Önce

EĞİTİMCİ VE ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21