banner80

Ballıca’da genişlenen yollar betonlanıyor

Ballıca Beldesi Yavuz Selim Mahallesi Sağlık Caddesi’nde yol betonlaması yapıldı.

Ballıca’da genişlenen yollar betonlanıyor
banner71
Beldenin Yavuz Selim Mahallesi ile Merkez Mahallesini birbirine bağlayan Sağlık Caddesi’nin 2.kısmının betonlaması yapıldı.
 
Sağlık Caddesinin Merkez Mahallesi içerisinde kalan kısmı önceki yıllarda betonlanmıştı. Belediye tarafından devam eden betonlama çalışmaları kapsamında Yavuz Selim Mahallesi sınırları içerisinde kalan bölümün betonlaması da yapıldı.
 
Yaklaşık 350 m3 betonlama yapılan cadde üzerinde kısa bir alanın betonlaması ise iki virajda yapılacak genişleme çalışmasının ardından yapılacak.
 
Betonlama çalışmalarının imkanlar dahilinde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Emin Bilgin, ihtiyaç arz eden mevkilerde betonlama çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
 
 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Ebediyet
Adil Ebediyet - 10 yıl Önce

Bu yapilan isin daha uzun omurlu olmasi mumkun. Hazir beton kullanilmasi cok iyi, kesinlikle betoniyerle dokum yapilmasin. Beton dokulen yerin iyi hazirlanmamis olmasi, isin teknik olarak kontrolsuz olmasi, asiri yagmur alan bir iklimi olmasi dolayisiyla yagmur suyuna yapilan yolda hic tedbir alinmamasi ve bundan dolayi betonun altinda olusabilecek toprak asinmasinin dusunulmemesi yapilan yatirimin uzun omurlu olmasini engellemektedir. Of'ta resmi dairelerde bu isin sorumlusu arkadaslara sesleniyorum, zemine betonu topraktan ayiracak bir ortu serilmeli (serbet akip gitmesin), donatili dokturun, yolun dis kismina beton dokumunden once bir kiris teskil ederek oradaki betonun plaka gibi calismasini saglayin, zemine dokulen beton icin donatiya gerek yok demeyin, asiri yagmurlu iklimlerde zeminden gelecek ters gerilmeler betonda catlamalara neden olacaktir. Ayrica min 50 mt 'de bir max 3 cm lik dilatasyon teskil edilmeli. Daha guzel bir Of icin hepinize tesekkurler... Saygilarimla...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21