Ballıca’da 8 hafız daha mezun oldu

Of’un önemli Kur’an Eğitim Merkezlerinden biri olan Ballıca’da düzenlenen icazet merasimi ile 8 afız daha hafızlığını tamamlayarak mezun oldu.

Ballıca’da 8 hafız daha mezun oldu
banner71
HABERİN GALERİSİ
Ballıca İcazet 2014

Ballıca İcazet 2014

Medrese Eğitimi dönemlerinde Medrese Eğitimi veren önemli merkezlerden biri olan Ballıca, Kur’an’a hizmet etmeye devam ediyor. Her dönem düzenlenen icazet merasimleri ile hafızlığını tamamlayan öğrencileri mezun eden Ballıca Kur’an Kursu, bu yıl da 8 hafızı daha mezun etmenin gururunu yaşadı.

 

Törene Of Müftüsü Recep Onat, Rize RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Sadık Kemal Sandıkçı, Hayrat Vaizi Halil İbrahim Öztürk, Ak Parti Of İlçe Başkanı M.Hakan Terzioğlu, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı M.Celal Vahapoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, icazet alan hafızların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kur’an Kursu Yöneticisi Mehmet Hanefi Topal ile Kurs Öğreticileri Vahap Vahapoğlu ve Mustafa Öztürk tarafından eğitim verilen Abdullah Araz, Abdülhalik Özkoç, Abdullah Özkoç, Hasan Özkoç, Ramazan Sayın, İsmail Cone, Sefa Karaca ve Mahmut Saygın adlı öğrenciler hafızlıklarını tamamlayarak icazet aldılar.

 

Of Müftüsü Recep Onat ve Rize RTE Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Sadık Kemal Sandıkçı’nın konuşma yaptığı programda İmam Hatipler Ali Tel, Metin Aktaş, Recep Kahveci ve Tevfik Kahveci hocalar Kur’an-ı Kerim okudular.

 

Of’taki Kur’an Kurslarının faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Of Müftüsü Recep Onat, “Ballıca Kur’an Kursumuzun tarihi geçmişine baktığımızda burada Cumhuriyetten önceki dönemlerde başlayan Medrese Eğitiminin bugün halen devam ettiğini görmek bizleri mutlu ediyor. Mükemmel bir eğitim tesisi ve mükemmel bir eğitim var. Çok sayıda hafız yetiştiren kursumuz bugün 8 tane daha hafız kardeşimizi yetiştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır. Bu kursumuzun ayakta durmasını sağlayan, katkıları ile öğrencilerin yetişmesine vesile olan hayırseverlerimize ve onları yetiştiren hocalarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İcazet alan öğrencilerin kısa süreleri okumasının ardından Of Müftüsü Recep Onat’ın yaptığı dua ile icazet merasimi sona erdi. Törenin ardından Hafız öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
aziz özkan
aziz özkan - 7 yıl Önce

sebep olan herkese ŞÜKRAN KESİRANNNN
İYİKİ VARSINIZZ

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

BAŞTA İLÇE MÜFTÜSÜNE , ÖĞRETİCİ İMAM HATİPLERE VE TÜM KURSİYERLERDEN ALLAH RAZI OLSUN GELECEK YIL DAHA FAZLA HAFIZLARIMIZ MEZUN OLACAKTIR İNŞALLLAH.

KAMİL TELLİOĞLU
KAMİL TELLİOĞLU - 7 yıl Önce

SAYIN KURS YÖNETİCİLERİNE,HOCALARIMIZA VE BÜTÜN KURSİYERLERE SAĞLIKLI HAYIRLI ÜZUN ÖMÜRLER DİLİYOR BAŞARILARININ DEVAMINI NİYAZ EDİYORUM.ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN.SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
İNŞALLAH HER AİLEDEN EN AZ BİR HAFIZ VE HAFİZE ÇIKAR DİLEKLERİMLE.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21