banner80

Bakan Yıldız ve Başkan Köktaş, Altunsoy’un kokteylinde

EGAD Başkanı Oflu hemşerimiz Altunsoy’un düzenlediği kokteylde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Oflu hemşerimiz Hasan Köktaş da katıldı.

Bakan Yıldız ve Başkan Köktaş, Altunsoy’un kokteylinde
banner71
Başkanlığını Oflu hemşerimiz İsmail Altunsoy’un yaptığı Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD)’nin Kuruluş Kokteyli Ankara'da yapıldı.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Oflu hemşerimiz Hasan Köktaş'ın da katıldığı kokteyle EGAD Yönetim Kurulu üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.
 
EPDK’nın Ankara’da bulunan Asma Katında yapılan resepsiyonunda konuşan Bakan Yıldız enerji muhabirlerinin de dernekleşme yoluna gitmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.
 
EPDK Başkanı Hasan Köktaş ise resepsiyona katılımın Türkiye'de enerji gazeteciliğinin ne kadar önem kazandığını gösterdiğini söyledi. Köktaş, enerji sektöründe 30'a yakın sivil toplum örgütünün olduğunu ve basın mensuplarının da dernekleşmesiyle sektörde örgütsüz kesimin kalmadığını ifade etti.
 
EGAD Başkanı İsmail Altunsoy da EGAD'ı enerji sektöründe uzmanlaşmayı teşvik, mesleki işbirliği ve dayanışma için kurduklarını söyledi.
 
Konuşmaların ardından EGAD pastası Enerji Bakanı Yıldız, EPDK Başkanı Köktaş ile Dermek Başkanı Altunsoy ve dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından kesildi.
 
Resepsiyon'da Enerji Bakanı Taner Yıldız ve EPDK Başkanı Hasan köktaş, misafirlerle yoğun bir görüşme trafiği yaşadı.
 
Kokteyle Enerji Bakanlığı bürokrasisi tam kadro katılarak gazetecilere büyük destek verdi. Müsteşar Yardımcısı Sefa Sadık Aytekin, TPAO Genel Müdürü Mehmet Uysal, Petrol İşleri Genel Müdürü Selami İncedalcı, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış, TAEK Başkanı Zafer Alper, MTA Genel Müdürü Mehmet, Üzer, TETAŞ Genel Müdürü Hacı Duran Gökkaya gecede dikkat çeken isimlerdi.
 
Özel Sektörden Shell Türkiye Başkanı Ahmet Erdem, TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut, Park Enerji CEO'su Sami Demirbilek, Çalık Enerji Kordinatörü Nurettin Türkoğlu, TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar ve diğer şirket temsilcileri de hazır bulundu.

Geceye basın da büyük ilgi gösterdi. Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Habertürk TV Ankara Temsilcisi Alican Türkoğlu, Yeni Şafak Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi, Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Mehmet Çetingüleç ile Zaman Ankara Haber Müdürü Hüseyin Sümer enerji gazetecilerini gecede yalnız bırakmadı.

EGAD Gecesinde sivil toplum kuruluşlarının da büyük ilgisi vardı. PETDER, TABGİS, ELDER, ASAD, GAZBİR, TOBB Doğalgaz Meclisi, SETA, PUİS, EUD gibi enerji sektörüyle ilgili sivil toplum kuruluşları da geceye katıldılar.
 
Merkezi Ankara'da bulunan EGAD'ın yönetimi ise şu isimlerden oluşuyor;
 
İsmail Altunsoy, Başkan (Zaman), Evrim Ergin Başkan Yardımcısı (Reuters), Olcay Aydilek, Başkan Yardımcısı (Habertürk), Mehmet Nayir, Genel Sekreter (Sabah), Merve Erdil Üye (Hürriyet), Ufuk Şanlı, Üye (Vatan) Murat Fırat (Petrol Plus).
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 9 yıl Önce

Sayın Of lu hemşerilerimizi tebrik eder.Bu güzel faaliyetlerinin devamını bekleriz...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21