banner80

Bakan Akdağ’dan Of’a Hastane sözü

Of Belediyesini ziyaret eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Başkan Saral’ın Hastane talebine olumlu yanıt vererek “yeri bulun hastaneyi yapalım” dedi.

Bakan Akdağ’dan Of’a Hastane sözü
banner71
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Of Belediyesini ziyaret etti. Bakan Akdağ Başkan Saral’ın Hastane talebine olumlu yanıt vererek “yeri bulun hastaneyi yapalım” dedi.
 
Of Belediye Başkanı Murat Saral tarafından karşılanan Bakan Akdağ, Başkan Saral’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Of Kaymakamı Tuncay Sonel, İl Genel meclisi üyesi Ahmet Çapoğlu ve Of Devlet Hastanesi Başhekimi İdris Kurtuluş’un da katıldığı ziyarette Başkan Saral tarafından Bakana Of Devlet Hastanesi’nin yetersiz olduğu iletildi.
 
Bakan Akdağ da Of Belediye Başkanı Murat Saral’ın talebini olumlu bularak “yeri bulun yeni bir hastanenin inşaatına hemen başlayalım” dediği öğrenildi.
 
Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerine hizmet veren ve bölge hastanesi konumunda olan Of Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Haziran Ayı’nda yayınlanan Planlama Rehberi’nde de Bölge Hastanesi olarak planlandı.
 
Planlamada 3.Bölge olarak planlanan Trabzon, Trabzon Merkez, Vakfıkebir ve Of olmak üzere 3 bölgeye ayrıldı.
 
48.463 Of Nüfusu,  11.930 Hayrat Nüfusu, 4.305 Dernekpazarı Nüfusu ve 16.939 Çaykara nüfusu olmak üzere toplam 81.637 nüfusa hizmet verecek şekilde planlanan Of Devlet Hastanesinin mevcut durumu ve alt yapısı bu planlamada yetersiz kalacağı gerekçesi ile güçlendirilmesi gündeme gelmişti.
 
Ancak yapılacak yatırımın yaklaşık maliyeti aşması nedeniyle yeni hastane yapımı planlama çalışmaları başlatılmıştı.
 
Bakan Akdağ’a Of ziyaretinde iletilen bu durumun ardından Hastanede inceleme yapan Bakan Akdağ, yeni hastanenin yapımı için Başkan Saral’a söz verdi. Başkan Saral da yer arayışlarına hemen başladıklarını belirterek en kısa sürede en uygun yeri bularak “yeni hastanemizin yapımına başlayacağız” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
AbdulKadir
AbdulKadir - 10 yıl Önce

böyle gözle görülür ihtiyaci yatırımlar bölge halkını çok memnun edici olduğundan şüphesiz eminim ,başkanımız ve çalışmalarda emeği gecenlere teşekkür eder bir an önce temellerinin atılıp halka hizmete geçmesini dilerim..iyi ramazlar..

abdul kerim SAYIN
abdul kerim SAYIN - 10 yıl Önce

sayın recep AKDAĞ güzel ofumuza boyle bir söz vermesi çok güzel gerçekten hastane yetersizdi ALLAH.C'C razı olsun yar ve yardımcısı olsun...

ismail işçi
ismail işçi - 10 yıl Önce

böyle güzel girisiminizden dolayı sizi tebrik ediyorum ...

fatih seyhan
fatih seyhan - 10 yıl Önce

of ilçemizde ki mevcut hastanenin durumunu bilenler bilir yeni hastane için yer aranıyorsa eskipazara doğru düz ve müsait araziler vardır buralarda yapılabilir ançak bir şeyi de kabul etmek lazımdır ki hastaneden ziyade of da neden doktor barınmak istemiyor neden doktorlar bir şekilde darp edilerek kacırılıyor yazık

Yaşar Çakır
Yaşar Çakır - 10 yıl Önce

Mrhb,Öncelikle sayın bakanımıza güzel ilçemizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.Ayrıca sayın başkanımızın Ofa yeni bir hastane talebi ile ilgili fikilerine katılıyorum.Of devlet hastanesinin bölge hastanesi konumuda olduğunu ve of'a yetersiz olduğunu her zaman köşe yazıalrmızda yazdık.Bana göre ilçemize ikinci bir hastane değil, of şehir statyumundan uzak sessiz ve sakin bir yerde geleceğe hitap edecek modern bir hastanenin yapılamsı daha faydalı olacaktır.Sayın Bakanımız hastane yapma sözünü vermişken sayın başkanımız Murat Saral ilçemiz sınırlarında of devlet hastanesinin yıkılarak arasası ile takas yaparak sakin bir yerde yeni bir hastane yeri tespit ederek bir an önce yeni hastanenin yapılmasını sağlamaldır.Of'sevgilerimle

Hakiki oflu
Hakiki oflu - 10 yıl Önce

Şimdi nasıl bir daha hastahane istiyorlar yatırımları gömmek hoşlarına mı gidiyor doktorları dövüp kaçırma huylarından vazgeçtilermi de ikinci bir hastahane istiyorlar o kadar kıymetli doktorlar vardı ki hepsi bu of halkı yüzünden gitti on kişi bin kişiyi yaktı (söz meclisten dışarı)

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21